Haziallat.hu
Dr. Háziállat
Kutyák
Spánielem nehezen vesz levegőt..


Kérdező: Rencsa28
Szakember: Dr. Kopócsi Andrea
Kérdés:
Kedves Doktor Nő/Úr!
8 és fél éves amerikai cocker spániel kan kutyámmal kapcsolatban szeretném kérni a segítségét. Néhány hete igencsak nehezére esik a levegőt venni, ez tegnap odáig fajult, hogy bevittük az állatkórházba. Szaporán, zihálva, hörögve vette a levegőt, mire beértünk, be is lázasodott és már a nyelve is belilult.
Ezen kívül teljesen felpuffadt, az állatorvos arra gyanakodott, hogy folyadék van a hasüregében, de az ultrahang során ezt kizártuk. Kapott infúziót, néhány oltást, illetve hidegvizes borogatással sikerült levinni a lázát. Azóta nyugodtabb (szinte sokkos állapotban volt), de a szapora, hangos levegővétel megmaradt.
Idén febr-ban ivartalaníttattuk a kutyust, azóta óriási étvégya van, hízott is. Ezenkívül rengeteget iszik. Ez utóbbi már a műtétkor is probléma volt, csináltattunk teljes vérképet, de az nem mutatott ki semmi rendelleneset. A kezelő állatorvos teljes életmódváltást javasolt, vettem neki light tápot, mert legalább 2-3 kg-tól meg kellene szabadulnia.
Az állatorvos azt javasolja, hogy ha ezt sikerül elérni, utána lenne érdemes további vizsgálatokat végezni, hogy esetleg szervi baj áll-e a tünetek mögött. Tegnap különböző kutyabetegségekkel foglalkozó oldalakat olvasgattam, és azok alapján elképzelhetőnek tartom, h valamilyen szívbetegsége lehet a kutyámnak. (Erre utalhat a nehezített légzés, helyenként sötétebb bőr. A különbség annyi, h az én kutyám nem köhög és a fogínye sem lilás.) Én is indokoltnak látom a testsúlycsökkentést, viszont amíg azt sikerül elérni, addig is szeretnék mindent megtenni, hogy a kutya életét megkönnyítsem.
Ráadásul itt a kánikula és nem tudom, h a gyakori fürdetés elég lesz-e ahhoz, hogy gond nélkül kibírja. (A kutyát egyébként kertben tartjuk, melegben fedett teraszon, hűvös helyen van.) Megjegyezném még, hogy a kutya meglehetősen ideges típus, ritkán (max havonta 1-2 alkalommal 5-6 perces epilepsziás rohama is van.) Az állatorvos szerint ez is közrejátszhat a nehéz légzés kialakulásában. (Mivel a rohamok viszonylag ritkán fordulnak elő, eddig nem láttuk indokoltnak a gyógyszeres kezelést.)
Abban szeretném a tanácsát kérni, hogy Ön szerint, a felsorolt tünetek figyelembevételével szabad-e várni a további kivizsgálásokkal, vagy mihamarabb kerítsünk sort ezekre?
Vagy akár már a diéta is eredményre vezethet?
Az agyik fórumon olvastam, hogy ilyenkor érdemes a kutyával macskagyökér teát itatni, mert az nyugtató hatással lehet rá. Illetve sokan ajánlanak homeopátiás szereket is. Mit tanácsol?
Köszönöm válaszát előre is!
Válasz:
Kedves Gazdi!
Az Ön által leírt tünetek alapján feltétlenül indokoltnak látok egy alapos, mindenre kiterjedő kivizsgálást, hogy minél hamarabb kiderülhessen, mi áll kedvence nehézlégzésének a hátterében. Ugyanis minél hamarabb fény derül a problémára, annál hamarabb lehet elkezdeni a gyógykezelését. Ha homeopátiás terápiát szeretne a kutyusnak, ahhoz fel kell, hogy keressen egy homeopata állatorvost, miután megtörtént a kivizsgálás. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425.
Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének:
Dr. Kopócsi Andrea
Vissza a kategória többi kérdéséhez »
Vissza a többi kérdéshez »