61. Macskakiállítás a Lurdy Házban
Cicakavalkád a Lurdy Házban. Magyar, holland, német, osztrák, amerikai cicák egy fedél alatt. A kérdés csak az, hogy ki lesz a mustra győztese?
Cicakavalkád a Lurdy Házban. Magyar, holland, német, osztrák, amerikai cicák egy fedél alatt. A kérdés csak az, hogy ki lesz a mustra győztese?
Az afrikai sügérek közel egy évszázada díszítik Európa és Amerika akváriumait, és hazánkban is egyre több fajuk található meg. Népszerűségük nem a véletlen műve.
A barna diszkoszhal (Symphysodon aequifasciata) testén kilenc függőleges, sötétebb csík található, melyek közül egy a fejen és a szemen is keresztül megy. Ez a legsötétebb, majdnem teljesen fekete.
Az ékfoltos razbóra (Rasbora heteromorpha) Malajziában, Thaiföldön, Kelet-Szumátra szigetén őshonos. Az ékfoltos razbóra azonnal felismerhető az oldalán elhelyezkedő, a faroknyélen elvékonyodó, háromszög alakú, kékesfekete foltjáról.
Murénák. Sokféle színváltozatuk beszerezhető: fehér-fekete kockás vagy, kék-sárga szalagos muréna. Sokan félnek tőlük, talán, mert a kígyókra hasonlítanak?
Kegves Gazdi! Úgy tűnik, eddig jól lett kezelve a malacka. Ha a tengerimalacon seb van, vagy megkopaszodott, nem ajánlott fürdetni, mert a fürdő még jobban kiszáríthatja, irritálhatja a bőrét. Az atka elleni szereknél az a tapasztalatunk, hogy kiszárítják a malackák bőrét és ez lassítja a gyógyulást. Javasolt lenne a helyi kezelés egyszerű körömvirág krémmel reggel és este 7-10 napon keresztül, amíg a szőr nem kezd nőni. Kapható ún. Immunovet por, ami kifejzetten a szőr és immunredszer erősítésére van. Egy tasak 1/10-ét kell szelet leves zöldségre (almára, uborkára) szórni naponta egyszer, hogy biztosan megegye: kb 7-14 napos kúrát adni, amíg kezd nőni a szőr. Ezt a krémezés mellé javasolnám. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Azt kérdezte, mit tanácsolok? A válaszom rövid: tessék tovább kerestetni a köhögés okát! Előbb-utóbb meg lesz ez, csak alaposan kell keresni. Nem csak légzőszervi bajai lehetnek, hanem pl. lehet szívbeteg is, ami gyakran okoz köhögési rohamokat. Ha a jelenlegi állatorvosuk tanácstalan, akkor itt az ideje állatorvost váltani, hátha más jobban elboldogul az ok keresgélésében.
A hályog kezeléséhez állatorvosi diagnózis lenne szükséges. Tetran alapú szemcseppel egy esetleges gyulladás megszüntethető, de kialakult hályog csak műtéti úton lehetne kezelhető.
Tessék???!!!! Azonnal vigye állatorvoshoz! - ha még nem késő...
Biztosabbat boncolás után lehetne mondani, állatorvosnak meg kell mutatni