831. A macska és a szőrlabda: székrekedést okozhat
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A macska mosakodás közben lenyeli a szőrét. Kedvező esetben ki tudja köpni a szőrlabdát, de néha segítségre szorul.
A madarak táplálását az adott madárfaj és a konkrét egyed szükségletei, igényei szerint kell kialakítani. Nagyon fontos, hogy a madár fajának, korának megfelelő, jó minőségű, változatos táplálék friss és szennyeződésmentes legyen. Hogyan és mivel etessük? Hogyan ügyeljünk tollazatára? Hogyan szaporítsuk?
A degu igen sokféle hangot képes kiadni. Sőt nem csak hangokkal, testbeszédükkel is remekül kommunikálnak, s jó, ha felismered jelzéseit.
Az, hogy egy papagáj elsajátít gazdáitól néhány mondatot, nem jelenti azt, hogy az állat valóban beszél emberül. Sokkal inkább mondhatjuk, hogy a papagájok a "hangzó világ kaméleonjai". A környezet hatására, utánzásképp változtatják hangjukat, és tanulják el más fajok, esetleg tárgyak zaját.
2009.07.02-án hajnalban ismeretlen körülmények közt eltűnt Mályiból (Miskolc mellett) egy személykeresésre kiképzett mentőkutya.
Fogalmam sincs! De ezt talán ezektől a nőgyógyászoktól kellene megkérdezni! Én azonban eddig még nem hallottam ilyen felvetésről, pedig azért nem ma kezdtem a szakmát. Nem tévesztette össze a betegséget valami mással? A parvovírusról soha nem volt szó abban a körben, ami az embereket is érinthetné. A nőgyógyászokat tapasztalatom szerint nem a parvo szokta érdekelni, hanem a toxoplazmózis (ez macskák mellett lehet fontos).
Igen, ne adjon neki száraztápot, vagy esetleg megpróbálhatja beáztatni. Előfordul ez a probléma más cicánál is. Esetleg még állatorvossal megvizsgáltathatná a fogait is, okozhatja fogbetegség is, hogy nem rág.
Vannak olyan kutyák, fajtától függetlenül, akik folyamatosan dobják a szőrüket egész évben. Mióta az évszakváltások ennyire elmosódtak, és a normál tavaszi, őszi vedlés sem kifejezett, egyre több tulajdonos jelzi, hogy az állatkáik folyamatosan dobják a szőrt. Természetesen lehet betegség tünet is - akár belgyógyászati, akár pszichés (a szorongásos habitusú kutyákra jellemző a folyamatos szőrhullás. Ha a szőrhullás valóban kóros méreteket ölt, én vért szoktam venni a kutyától, és egy teljes belgyógyászati rutint kérek le a labortól ilyen esetekben (Lyme-tesztet is). Természetesen lehet először próbálkozni vitaminokkal, megszámlálhatatlan mennyiségű készítmény van forgalomban. Nekem a legjobb tapasztalatom a VMP és a PetPhos 2 tablettákkal van. Ha egyéb betegségtünet nincs, és a vérvizsgálati eredmények is negatívak, abban az esetben kizárásos alapon marad a vitaminhiány.
Ki kell venni minél előbb teknőst a vízből, és megvizsgálni, hogy él-e. Sajnos van rá esély, hogy már nem. Ha él, akkor pedig állatorvoshoz kell vinni.
A pónik ára nagyon változó, általában néhány százezer forint körül van, rengeteg hirdetést lehet találni. Ugyanúgy kell vakcinázni őket, mint a nagyobb lovakat. Ha sikerült megvennie póniját, az állatorvos az előéletének megfelelően összeállítja a vakcinázási programot. A vakcinázásokra és féreghajtásokra póninál körülbelül 25000-30000 forintot kell szánni évente. A körmölés, patkolás módja és sűrűsége tartási hely, és használati mód függő, átlagos esetben körülbelül 6-10 hetente van rá szükség. Általában valóban szükség van állattartási engedélyre, az adott területen az önkormányzatnál kell érdeklődni a helyi állattartási rendeletek iránt (ez városrészektől függően eltérő). A jó minőségű szálastakarmány, főként, ha van esetenként mód a legelésre, alapvetően megfelelő takarmány számukra, szükség esetén megfelelő kiegészítésekkel. Bizonyos szempontokból valóban általában könnyebb pónit tartani, mint "nagy" lovat, és többségük szerencsére nagy ellenálló képességgel rendelkezik, de "igénytelennek" nem mondanám őket, megérdemlik a tisztességes odafigyelést, sőt, bizonyos tartási, takarmányozási hibákra fokozottan érzékenyek!