1001. Ha a cica unatkozik...
Ahogy a gyerekek, sőt gyakran még a felnőttek is, a cicák is unatkoznak, ha sokáig nem történik velük semmi. Ha nem akarjuk, hogy a macska morcos legyen, próbáljunk kreatívak lenni!
Ahogy a gyerekek, sőt gyakran még a felnőttek is, a cicák is unatkoznak, ha sokáig nem történik velük semmi. Ha nem akarjuk, hogy a macska morcos legyen, próbáljunk kreatívak lenni!
2006-ban az a hír járta, hogy az ASHERA™ macskát, mint a legújabb "egzotikus" állatot, az ázsiai leopárd macska és az afrikai szervál keresztezéséből tenyésztették ki. Világszenzációnak számított, és nagyon keresett lett az új csodatenyészet. De kiderült, hogy "bajsza van a menyasszonynak"...
A hüllőket hajlamosak vagyunk monoton táplálékon tartani. Ez persze nem tesz nekik jót, legyengülnek, megbetegszenek. Lássuk, mivel dobhatjuk fel ételeiket!
Az ékfarkú amandina (másik nevén: nyársfarkú amandina) az egyik legismertebb, és elegáns külseje miatt legkedveltebb ausztrál díszpintyfaj. Ez a mutatós, erőteljes megjelenésű madár hamar felhívja magára a kezdő madártartók figyelmét. Általában békés természetű, de egyes - főleg idősebb - példányok agresszívek is lehetnek, ezért nála gyöngébb madarakkal inkább ne tartsuk együtt.
A családban olykor nem csak cica, hanem kutya vagy más háziállat is található. Utánajártunk, milyen állatfajokat engedhetünk össze nyugodt szívvel, kiknél kell izgulnunk, és kiknél érdemes megtartanunk a két lépés távolságot.
Ez nem depresszió hanem idült gyomor-bélgyulladás. Azt javaslom hogy a bélsárból csináltassanak egy parazitológiai és bakteriológiai laborvizsgálatot és annak eredménye alapján célzottan kell kezelni a kutyát. Bélflóra stabilizálók rendszeres adása is indokolt lehet.
Ennek leggyakoribb oka a külső hallójárat-gyulladás, ami többnyire a macskák fülében élő atka okoz. Fülrühösségnek is nevezik. Feltétlen vigye állatorvoshoz a cicát, mert a hallójárat szakszerű kitisztítása nem egyszerű feladat. A megfelelő fülcseppet is ő tudja felírni.Ha valóban rühös, akkor a többi cica is elkaphatja.
Kedves érdeklődő! Nehéz ügy, mert állatorvos nélkül ezt nem valószínű, hogy kezelni lehet, amikre biztosan szüksége lenne: - féreghajtás (negyedévente) - élősködőktől való mentesítés (bolhák, tetvek) Ha tudja, vigye állatorvoshoz.
Penészgátlót (Xantakridin) lehet tenni a vízbe. Valószínűleg nincs rendesen beállítva az akvárium..
A péniszelőesés időnként előfordul. Amennyiben ez magától nem megy vissza, úgy sürgős állatorvosi segítségre van szüksége a kutyának. Javaslom egy hozzáértő szakember felkeresését.