1606. Gyilkos kocsonya: medúza az akváriumban
A mesebeli lényekhez hasonlatos medúzák legalább annyi embert ejtenek ámulatba, mint ahányat elborzasztanak, de senki sem maradhat közömbös a nyálkás, kocsonyás, lágyan pulzáló élőlények láttán.
A mesebeli lényekhez hasonlatos medúzák legalább annyi embert ejtenek ámulatba, mint ahányat elborzasztanak, de senki sem maradhat közömbös a nyálkás, kocsonyás, lágyan pulzáló élőlények láttán.
Közeleg a Húsvét, a Nyíregyházi Állatpark újabb szenzációs programokkal és helyszínnel várja látogatóit.
A Mérleg kutyák kiegyensúlyozottak, a Skorpiók szíve hatalmas, a Nyilas kutyák kíváncsi örökmozgók.
Jelenleg számos standard létezik, melyek egytől-egyig sajátos értékrend szerint lettek kialakítva, viszont a követelmények a perzsa macska általános megjelenését tekintve körülbelül azonosak.
A kecsketej finom édes és tápláló, véd az allergia ellen, fertőtlenít és erősíti az immunrendszert is. Vitamin- és ásványi anyag tartalma szinte az anyatejével vetekszik.
Állatorvoshoz vigye, aki le fogja vágni a karmot a megfelelő helyen, ellátja a sebet, amihez fájdalomcsillapításra ,esetleg antibiotikumra is szükség lesz.
Kedves Gazdi! A gombás elváltozások kezelése sok-sok türelmet igényel. A kezelés hetekig, hónapokig is eltarthat. A leírt kezelés korrekt, bár a Nizoral májkárosító hatása miatt meggondolandó a szájon keresztüli tablettás kezelési mód. Kétségtelen, hogy súlyos esetben ezt is meg kell próbálni. Emberre is átterjedhet, ezért ne várjon a kezelésével, forduljon vele állatorvoshoz. Hetente 2 alkalommal kell Nizoral samponnal nagyon alaposan megfürdetni a betegeket. Az első mosást lehet normál samponnal végezni, majd alaposan leöblíteni (tusolás). Ezt követően a Nizorallal az egész testfelületen habot kell képezni (nem habzik túl jól), és azt kb. 10 percig rajta kell hagyni. Praktikusan 10 percen keresztül kell dörzsölgetni a habot az állaton. Ezt követően alaposan le kell öblíteni (tusolás). A kezelést 3-4 héten keresztül következetesen végezni kell. Nyilvánvalóan fontos az is, hogy az állatok közvetlen környezete, eszközeik a szokottnál is gyakrabban tisztítva, fertőtlenítve legyenek.Létezik gombás bőrfertőzés elleni oltás: Gombás bőrfertőzés ellen kétszeri oltás javasolt, sőt később évenkénti ismétlő oltás is szükséges a védettség fenntartására. Az oltások a fertőző betegségek megelőzését szolgálják és jóval kevésbé költségesek - az állatot is kevésbé viselik meg - mint a betegségek kialakulása esetén azok gyógykezelése. Kérdezze erről állatorvosát.
Kedves Éva! Egy 10 kg-os kutya átlagos napi vízfelvétele 0,5-1 liter. Természetesen ezt sok tényező befolyásolja: életkor, hőmérséklet, háttérbetegségek. Amennyiben a felvett vízmennyiség valóban kevés, vér- és vizeletvizsgálatot érdemes kérnie állatorvosától. Üdvözlettel, Dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
Ez olyan speciális kérdés, amire én nem tudok jól válaszolni, és azt gondolom, ezeket a kérdéseket elsősorban a műtétet végző állatorvossal kellene beszélgetnie. Ugyancsak tőle kellene segítséget kérnie abban is, hogy milyen trükkökkel lehetne segíteni a kutyának a hiányzó pár centiméter pótlásában (neki talán van ilyen tapasztalata, főleg akkor, ha nem először csinált ilyen műtétet).
Szia! A nyuszik körmét is lehet vágni, de óvatosan. Ha fehér vagy világos színű a nyuszid akkor a bőre rózsaszín a körme fehér, átlátszó. Ha fény felé fordítod látod benne a hús részt abban nem szabad belevágni ,mert az fájdalmas. Előtte kell lecsippenteni körömcsipesszel. Ha a nyuszi sötét szőrű akkor viszont nehezebb. A bőre sötét és a köröm is fekete. Így is látni a benne futó húsrészt fény felé fordítva, de nagyon csalóka. Elsőre én azt ajánlanám, hogy vidd el egy kozmetikába. Ott egy perc alatt levágják és meg is mutatják hogyan kell.:) Sok sikert