1621. Hétfőtől tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A hétfőtől hatályos, állatvédelmi törvényt kiegészítő kormányrendelet értelmében tilos az aranyhalakat gömbakváriumban tartani!
A fészekanyag behordásával napokon belül kezdetét veszi leggyakoribb odúköltő énekesmadaraink - a cinegék és verebek - költési időszaka, ezért aki szeretné segíteni az idei első költésüket, helyezzen ki számukra mesterséges odúkat.
Minek alapján választja ki a homeopata állatorvos kutyánk, macskánk, görényünk, csincsillánk, degunk és a többi kis kedvenc számára a megfelelő szert? Hogyan szállítsuk és tároljuk a homeopátiás szereket?
Miután hazánkban ma még nagyon kevés (10-12 féle) állatok számára törzskönyvezett homeopátiás készítmény kapható a kereskedelemben, ezért sorozatunkban is leginkább a monoszerek adagolását javasoljuk, bevált indikációs alapon.
A vörösfülű ékszerteknős népszerű háziállat, ám a bölcs tekintetű hüllő tartása jóval nehezebb, mint azt első látásra gondolnánk. Bár nem kimondottan kényesek a gyomrukra, sokszor mégis megsínylik a helytelen táplálást.
Kedves Gazdi, Az ár állatorvosi rendelőnként változó. Az sem mindegy, hogy főváros vagy vidéki állatorvos. Csak tippelni tudok, hogy kb. 10 000 Ft.
Kedves Gazdi! A leírása alapján 6 hónapos korától több alkalommal néhány másodpercig tartó fokális epilepsziás rohamtüneteket mutatott a kutyusa. Nagyon tipikus tünetek a néhány másodpercig tartó lábemelgetés, majd az azt követő szédüléses roham. Mivel jelenleg több hónap vagy hét telik el a két roham között nagyon aktuális lenne már a roham típusának megfelelő tartós antiepileptikus terápiát megindítani. Minél korábban kezdjük el a kezelést, annál nagyobb az esély a gyógyulásra. Ha igényli az epilepsziás kivizsgálást és gondozásba vételt, akkor a www.kutyaepilepszia.hu honlapon keresztül el tud érni, megtalálhatja elérhetőségeimet. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Kedves Gazdi! Szerintem nem szemallergia, hanem Überriter szindrómája van a kutyusnak, amit az étrend nem befolyásol, de a napfény UV tartománya nagyon káros rá. Ettől kellene megvédeni! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A csőr feletti viaszbőr színe nemcsak ivarhoz, de színmutációhoz is kötött. A képen lévő tojó (és ezzel már az egyik kérdést meg is válaszoltam) ivarérett, a pontos korát nem lehet a képek alapján meghatározni, úgy 1,5-3 év körüli (tollazata felnőttkori, legalább 3. vedlésű, a csőre töredezésektől, barázdáktól mentes, élénk színezetű)
Rengeteg vizsgálati lehetőség van ilyen betegeknél. Vér laborvizsgálata, bélsár laborvizsgálata, táplálék allergia kizárása, a bél biopsziás vizsgálata stb. Nézzen körül a lakóhelye környékén lévő nagyobb állatorvosi rendelők, kórházak között, melyek azok, ahol jobbak a diagnosztikai lehetőségek!