1751. Készítsünk leguán fészket
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A tojásrakáshoz készülődő nőstény leguán éjt-nappallá téve keresi a legalkalmasabb helyet utódjai számára. A vadonban vermeket ás, a terráriumban nekünk kell biztosítanunk az ideális feltételeket.
A nem fertőző betegségek nem megfelelő környezeti tényezők hatására alakulnak ki. Az akváriumi halak számára ez tényező elsősorban maga a víz.
A legfontosabb és legnehezebb az akváriumi halak tenyésztésben az optimális életkörülmények megteremtése az akváriumban található összes vízi szervezet számára. Az optimális környezeti feltétel sok tényezőn alapul: a víz gáz-és só tartalma, hőmérséklete, a növények mennyisége és fajösszetétele, világítás, a tápanyag mennyisége, minősége és típusa, a halak száma, stb.
Az akváriumi halfajok többsége melegvízi. Tartásukhoz az optimális vízhőmérséklet 18-27°C között ingadozhat. Nem szabad elfelejteni azt sem, hogy a halak hidegvérű állatok, és a testhőmérsékletük megegyezik a külső környezet, vagyis a víz hőmérsékletével.
A legtöbb akváriumi hal nagy mennyiségű oldott oxigént igényel, melynek mennyisége a víz kémiai összetételének egyik legfontosabb mutatója. Az oldott oxigén tartalma a vízben elengedhetetlen úgy a halak, mint minden más élőlény, vízinövény számára.
Tisztelt Tulajdonos! Kérdésére azért nem tudok válaszolni, mert vizsgálat nélkül nem lehet diagnózist, prognózist felállítani, esélyeket latolgatni sem. Ha nem javul az állapota vigye el az állatorvosához! Üdvözlettel, Dr. Fux Attila
Tisztelt Kérdezô! Érdemes megfogadniuk az állatorvosuk javaslatát. Dr.Puskás Gábor Miért és mikor hullik a hörcsög szőre? 5 dolog, amit minden hörcsög gazdinak tudnia kell
Tisztelt Tulajdonos! A készítmény kiszerelésén rajta van az ajánlott adagolás, kérem azt tartsák be, többet ne adjanak megelőzésként sem! Üdvözlettel, Dr. Fux Attila
A kép alapján bakteriális fertőzésnek látszik ezért valamilyen bőrfertőtlenítő szerrel - pl. Betadine - javaslom inkább bekenni naponta 2-3-szor. Utána néhány percig meg kell akadályozni hogy a kutya lenyalja. Ha visszaérkeznek a kollégák akkor javaslom hogy mutassák meg nekik. Pyoderma, a kutyakölykök gyakori bőrfertőzése
Szia! A nyuszi a fülén keresztül adja le a fölösleges hőt- ezért szokták a füleket nagy melegben kicsit benedvesíteni, hogy jobban érezze magát. Nincs semmi baj vele, de ez a nagy hőség őket is nagyon megviseli. És minden nyuszi máshogy reagál erre. Adj nekik több nedves gyümölcsöt, több vizet és ha tudod nedvesítsd a fülüket is, hogy hűsölhessenek... Mit csináljak a nyuszimmal nagy melegben?