1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Féreghajtást célszerű végezni
Én inkább azt ajánlanám, forduljon ezzel állatorvoshoz! Egyszerűnek látszik ugyan a feladat, de higgye el, nem annyira az a valóságban.
A sántaság hátterében sok ok állhat (csont, ízület, ín, ideg sérülés), mindenképp állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, hogy pontosabb diagnózishoz lehessen jutni, hogy aztán kezelni is lehessen a bajt. Ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Kedves Angi! NIncs semmi baj evvel a vedléssel.:) Gondolom a csivava is lesz bolhátlanítva.:) Ha mégsem vagy valahogy mégis átvinné a nyuszira, ettől sem kell megijedni. Sajnos bolhát a nyuszi akár az előre csomagolt szénából is összeszedhet- tapasztalat. A szőrét ha szétfújod látszik, hogy egészséges, rózsaszín vagy fekete a bőre. Ha látsz benne apró mákszemekhez hasonló dolgot- mintha be lenne szórva- az a bolha ürüléke. Ha sokan vannak akkor már magát a bolhát is láthatod. A bolha ürülék sajátja, ha pici vizet csepegtetsz rá olyan mintha lila festék folyna belőle.- sok cica, kutya gazdi innen látja hogy a kedvence bolhás, mert a kádban ezek a kis fekete pöttyök színt eresztenek. A bolhásság pár nap alatt megszüntethető. Bolha irtó spray-vel kezeld le a nyuszit, majd a fekhelyét. Ilyenkor egy fürösztés sem árt a nyuszinak. Aztán egy hét múlva már fürdés nélkül meg kell ismételni a folyamatot. Így az újonnan kikelő bolhák is elpusztulnak. Szóval ha ilyen eset mégis előfordul- ritka- akkor sem kell megijedni.:) Semmi baj nem lesz belőle.... Szép Napot Gabi
Látatlanul nem tudok nyilatkozni, de azt gondolom nem kell vele foglalkozni. lehet hogy megégette... vigye el orvosához megmutatni. Üdv