2151. Amit a teknősökről tudni kell - vicces videó
Az állatbolt rendkívül nagy tenős választékot kínál az ügyfeleinek. Ha te is ezen hüllőfaj mellett döntesz, akkor nem árt, ha utánaolvasol néhány dolognak.
Az állatbolt rendkívül nagy tenős választékot kínál az ügyfeleinek. Ha te is ezen hüllőfaj mellett döntesz, akkor nem árt, ha utánaolvasol néhány dolognak.
Mit is jelent a kutyák közötti rivalizálás? Ha kutyáid agresszíven viselkednek egymással, marakodnak, valószínűleg a dominanciáért küzdenek. Azonban nem jó, ha közvetlenül beavatkozol konfliktusaikba.
A kakievés (koprofágia) egy természetes viselkedés a kutyáknál, de undorító. Mindannyian nagyon jól tudjuk, hogy a kutyák híresek a komplex ízvilágukról.
Úgy látod, hogy kutyád furcsán viselkedik? Nem reagál, ha szólsz neki, sokszor olyan, mintha teljesen kimaradna az eseményekből? Lehetséges, hogy süket, de az is lehet, hogy kisebb a baj, mint gondolnád.
Egy kiskutya bármit csinál, aranyosnak látjuk. Azonban ha nem kezdjük el időben megtanítani arra, hogy vannak szabályok, könnyen a fejünkre nőhet. Ne engedj meg neki mindent, mert később már sokkal nehezebb megnevelni!
Igen, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, hiszen itt kb. 10-20 oldalt tudnék írni a cicasántaság okairól, a teljesség igénye nélkül. Egy alapos és szakszerű vizsgálattal viszont valószínűleg hamar megállapítható a sántaság oka (trauma? fertőzés? egyéb szervi baj? stb.).
Gratulálok, Ön egy igazi jóérzésű ember!
Ha jól értem Önt, akkor a fájdalom csak a lábvégre lokalizálódik. Mindkét végtagot alaposan meg kell vizsgálnunk ahhoz, hogy valamilyen diagnózist állíthassunk fel. A csonterősítőt csak abban az esetben javasolnám, ha a végtagról röntgenfelvétel készülne és ezen olyan elváltozást tapasztalnánk, ami indokolná a készítmény használatát. Ezzel egyidőben vérvizsgálat is indokolt, a vér kálcium-foszfor aránya is nagyban hozzájárul a diagnózis pontosabbá tételéhez. Gyakori probléma a toklász, és talán 1 hónapja még aktuális is lehetett ez a probléma. A toklász akár hónapokig is képes eltokolódva esetleg tünetek nélkül, főleg a lábvégen az ujjak között megbújni, majd hirtelen fellángolva fájdalmasságot válthat ki. Az is előfordulhat, hogy a pihentetés alatt - mivel a kutya azért nem kényszeríthető pl. "ágynyugalomra" - az éppen fájdalmas végtagot kímélte a kutyus, míg a másikat jobban terhelve azt megerőltethette. Összességében sántaságvizsgálat, vérvizsgálat és esetleges röntgenfelvétel készítése nélkül csak találgatni lehet, főleg számítógép előtt ülve. Mindenképpen rendelőben kellene ezt a problémát megvizsgálni és orvosolni.
Leírása alapján szóba jöhet a teljesen normális vedlés, egyszerűen lassan-lassan cserélődik a kis állat páncélzata. De az is előfordulhat, hogy A- és D-vitaminhiány miatt kialakult páncélelváltozással van dolgunk. Fontos lenne tudnunk, nincs-e egyéb tünete a teknősnek, például nem tudja kinyitni tökéletesen a szemét, stb. Ezek elkülönítése végett mindenképpen javaslom, hogy vigye el a teknőst kisállatgyógyász szakállatorvoshoz, aki alapos vizsgálatot követően pontosabb diagnózist ad.
Szerintem teljesen normális ennyi alvás-játék-"kakipisi". És szerintem túlzottan aggodalmaskodni sem érdemes, MINDEN A LEGNAGYOBB RENDBEN LESZ! Egyébként hallott már a "BLOG-olásról"? Ha nem, javasolnám kipróbálni. :)