2366. A madár gondozása nyáron
A meleg nyári napokon nem csak a saját védelmünkre kell gondolnunk, hanem a madár egészségére is. Néhány óvintézkedéssel kedvencednek sem jelent majd gondot a forró hónapok átvészelése.
A meleg nyári napokon nem csak a saját védelmünkre kell gondolnunk, hanem a madár egészségére is. Néhány óvintézkedéssel kedvencednek sem jelent majd gondot a forró hónapok átvészelése.
Ha egy mutatós halra vágysz, akkor kígyófejű angolna (tropusi-akvariumban-elo-halfajok-profilja-az-angolnaszeru-kigyofeju-hal) pont neked való. Olvasd el a következő cikket, hogy mégtöbbet megtudj erről a halfajtáról!
Az elefántcickány rendkívül furcsa megjelenésű kisemlős. Mindössze két-három évig él, este, szürkületkor aktív. Nem csoportban él, hanem monogám életmódot folytat, társa mellett érzi jól magát.
Ha már van egy berendezett édesvízi trópusi akváriumod és a trópusi halaid is benne vannak meg kell tanulnod, hogy hogyan és mivel etesd őket!
Egy barangolás az erdőben, vagy várakozás az üzlet előtt? Laza, sportkedvelő ember vagy, esetleg inkább elegáns és kimért? Ízlések és pofonok. Az uszkár minden stílusú gazdihoz jól alkalmazkodik.
Hangszálgyulladás természetesen lehetsége kutyánál is, de mivel egyéb problémák is felmerülhetnek, mindenképpen vizsgáltassák meg állatorvossal a kedvencüket.
Kedves Gazdi! Talán mégis náthás! Meg kéne nézetni az állatorvosával! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Üdvözlöm ha amúgy is állatorvoshoz megy, ott a kolléga figyelmét fel kel hívni erre és ő majd folytatja a megfelelő kezelést. A diagnózis vérvétel, illetve biopszia, a kezelés mivel autoimmun, nehéz és teljes gyógyulás nem valószínű. Üdv
Igen a baromfi hús megfelelő számukra. Csirkemell, comb, belsőségek (szív, zúza stb.) Kaphatnak még nyulat is. Magában a hús nem elegendő ki kell egészíteni vagy jó minőségű táppal vagy konzervvel. Ha kölyök állatról van szó, figyelni kell a kalciumpótlásra, mert színhús etetése mellett kalcium hiányos, angolkóros lehet. Emberi fogyasztásra alkalmas húst lehet adni, nyersen, vagy forrázva. Sót és fűszereket nem igényelnek, nagy mennyiségben még ártalmas is lehet.
A vadászgörény kisragadozó, tehát gyakorlatilag vadászhat a baromfira, rágcsálókra. Egy ízben láttam, hogy nem bántották a szárnyasokat, amikor patkányokra lettek bevadásztatva. Szabadon engedték a tyúkudvarban a kölyök vadászgörényeket, akik egyenest a patkányokat tartalmazó ketrechez futottak és nem vettek tudomást a szárnyasokról. Több 10 éves vadászgörény tenyésztői múlttal és vadászati gyakorlattal rendelkezett a gazdájuk. Tehát nem lehetetlen, de laikusnak nem ajánlom a próbálkozást. A vadászgörénynek minden állat préda, amelyik menekül előle.