3936. Tojást kapott az egynemű pingvinpár
Költéshez kapott tojást egy két hímből álló pingvipár egy spanyolországi állatkertben.
Költéshez kapott tojást egy két hímből álló pingvipár egy spanyolországi állatkertben.
A kutya nem szereti a cicát, a cica az egeret, az egér az elefántot, az elefánt pedig a kutyát... Vagy mégis? Egzotikus és ház körül tartott állatok együtt földön, vízen, levegőben. Furcsa barátságokra akadtunk.
Törpe kajmán, háromszarvú kaméleon, smaragdzöld fapiton, keselyűteknős, orchideák, broméliák. Többek között ezeket a különleges élőlényeket is meg lehet majd csodálni június 2-3-án a Millenáris B épületében, ahol először rendezik meg a TerraPlaza Giganteát, Magyarország legnagyobb egzotikus állat és növény kiállítását és vásárát.
Kutyával strandolni? Nyaralni a Balatonon?! Nem lehetetlen, de persze nem egyszerű! Most itt az alkalom, kapd hónod alá a családod, a kutyád, és tölts el 4 napot Balatonkenesén egy kutyás közösségben!
Az ölésre és viadalokra képzett kutyát lehet-e valaha emberek és fajtársai közé engedni? Rehabilitációs programmal próbálják újra integrálni Szöcskét, az amerikai pit pull terriert.
A neonhalak és a dániók egyaránt csapathalak, tehát az egyedül tartás megszüntetése jó ötlet lehetett volna, de ezen halakból legalább 6 példányt érdemes tartani az akváriumban (a pink dánióból én egyet sem tartanék egyébként, inkább a természetes színekkel rendelkező zebradániót - amelyből kialakították). A szárított szúnyoglárva állandó etetése nagyon egyoldalú tápláláshoz vezet, javaslom, hogy szerezzen be különböző száraz és fagyasztott eleségeket, illetve lehetőség szerint élőt is adjon halainak időnként! Az aranysárga folt nem tipikus fertőzési jel, ezért nem lehet biztosan kijelenteni, hogy összefüggésben van-e az elhullással vagy nincs. Azt tudom tanácsolni, hogy mindenképpen javítson a halak táplálásán (ezzel ellenállóbbá téve őket), figyeljen oda a megfelelő vízminőségre és egyéb tartási körülményekre, figyelje a halak viselkedését és amennyiben néhány héten belül nem lesz betegség-gyanús eset, gondolja újra a társítást (azért nem előbb, mert egy esetleges betegség esetén kár lenne további halak pusztulását okozni)!
A nyuszik már csak ilyenek, rágcsálnak. A nyuszinak nem szalmát, hanem szénát kell adni és azt meg is eszi, az fontos, hogy mindig kapjon és mindig legyen előtte.
A házilagos "barkácsolás" helyett mielőbb állatorvoshoz kellene fordulni, mielőtt késő lesz...
Nem tudom mi történhetett. Feltétlenül meg kell mutatni állatorvosnak.
Kedves Kérdező! Sok ok miatt köhöghet kecskéje, fontos lenne, hogy van-e láza, milyen a mellkas feletti hallgatózási lelete, esetleges parazitás fertőzöttség is lehet a köhögés okozója stb. Egyszóval állatorvoshoz kellene vinni a kecskét.