Hormonális problémák: így ismerjük fel a tüneteket!

Értékelve: 1x
(5.0 pont)
CÍMKÉK

Allergia, fáradtság, puffadás, hajhullás – ezek mind hétköznapi tünetek, de a háttérben sürgős kezelésre szoruló hormonális zavarok is állhatnak. A diagnózis felállítása korántsem egyszerű. Környezeti szennyeződés, vagy akár egészségtelen táplálkozás is okozhatja a rendellenességeket, és egyénenként eltérő módon jelentkezhetnek.

A hormonok egyensúlya nemtől, kortól függetlenül bármikor felborulhat, a különféle panaszok pedig ronthatják az életminőségünket. Ez az oka annak, hogy a Perfect Laser hormondiagnosztikai tanácsadását a felnőtt férfiak és nők mellett egészen fiatalok is felkeresik.

Miért felelnek a hormonok?

A hormonális vagy endokrin rendszer hormonok segítségével szabályozza testünk működését, kommunikál a szerveinkkel. A hormonok irányítják az anyagcserét, a növekedést, a hangulatot, a szexuális működést és sok más folyamatot.

Jellemző panaszok

A hormonális zavarok sokféle tünetet okoznak. Íme, néhány gyakori jel, amelyeket érdemes komolyan venni:

  • mióma, meddőség, menstruációs, reprodukciós problémák,

  • állandó fáradtság és kimerültség, hangulatingadozások,

  • álmatlanság, túlzott alvásigény, változókori tünetek,

  • emésztőrendszeri problémák, testsúly-szabályozás,

  • allergia, gyenge immunrendszer.

Miért ne halogassuk a vizsgálatot?

Amikor a hormonok egyensúlya felborul, az egész életünk megváltozik. Az állandó fáradtság megakadályoz bennünket a munkában, és abban, hogy élvezzük a mindennapokat. A szorongás rányomhatja a bélyegét a társas kapcsolatainkra. A megmagyarázhatatlan súlygyarapodás vagy fogyás befolyásolja az önbizalmunkat és az önértékelésünket.

Minden párkapcsolatot próbára tesznek a sikertelen családalapítási kísérletek. A statisztikák nem biztatóak, az elmúlt évtizedekben többszörösére emelkedett a nőgyógyászati problémák gyakorisága, és a férfiak ivarsejtszáma is csaknem megfeleződött.

Diagnózis: vizsgálat és tanácsadás

A laboreredmények segítenek meghatározni a hormonok szintjét a szervezetben. Az orvosok nemcsak ezeket az értékeket nézik, hanem a páciens kórtörténetét, korát, életmódját és tüneteit is figyelembe veszik. A diagnosztika választ ad arra, hogy például nők esetében megfelelően működik-e a petefészek, milyen a nemi hormonok aránya vagy a pajzsmirigy állapota.

Legyünk tudatosak, figyeljünk a testünk jelzéseire, és ha felmerül, hogy hormonális zavar állhat a panaszok mögött, kérjünk segítséget! Néhány vizsgálat képes feltárni mi zajlik a szervezetünkben, a kezeléssel pedig újra egyensúlyba kerülhet a hormonrendszerünk és az életünk.

Célravezető lehet az életmódváltás, de a hagyományos kínai orvoslás ősi technikái és a stresszkezelés is bizonyítottan hatékonyan szolgálja a gyógyulást.