Ez a világ egyik legjobb karácsonyi sütije, amihez még a sütőt sem kell bekapcsolni! Videó!
Hoztunk egy nagyon könnyű és nagyon finom, mentes karácsonyi süti receptet, amit gyorsan el lehet készíteni. Videó! RÉSZLETEK
Kedves Dr. Háziállat
olyan gonddal fordulok önhöz, hogy van egy 9 hetes kiskutyám mai nap folyamán arra lettem figyelmes, hogy nem pisil és ép az előbb velem aludt és szerintem álmába kezdet el pisilni észrevettem így letettem az ágyról de ő vissza kéretözöt miközben pisilt mintha nem vette volna észre mitől lehet ez?
Úgy gondolom, a szobatisztaság az egyik legalapvetőbb dolog a kutyanevelésben. A kutya talán a legtöbb borsot avval tudja a gazdi orra alá törni, ha nem tanulja meg időben, hogy hol szabad és hol nem szabad a dolgát végeznie. Hiszen ki szeret állandóan kutyakakit takarítani a szőnyegről, a konyhaasztal alól, a fürdőszoba-kilépőről, vagy éppen a kanapéról?! Természetesen nem két nap alatt kell elvárnunk új kutyusunktól, hogy szobatiszta legyen, de tapasztalataink alapján pár hét, maximum két hónap elegendő ahhoz (természetesen a gazdi megfelelő hozzáállása mellett), hogy a kutya teljesen szobatiszta legyen.
Első lépés egy mély levegő… Legyünk tisztában avval, hogy az elején bizony be-becsusszan majd egy-két váratlan „csomag”, de ne felejtsük el: kutyusunk valószínűleg eddig ott végezhette a dolgát, ahol éppen állt, ez neki is egy új és szokatlan dolog lesz!
A szobatisztaság tanításánál a legfontosabb dolog a rendszeresség. Mutassuk meg kutyusunknak, hogy fix időtartamonként lehetősége lesz zöld környezetben elvégeznie a dolgát. Első időkben ajánlott maximum 3-4 óránként levinni egy-egy rövid sétára ebünket, és minden alkalommal hatalmas dicséretben részesíteni (simogatás, jutalomfalat), amikor jó helyre sikerült az akció. Fontos azonban, hogy ne szidjuk meg, ha véletlenül a lakásban csusszan ki a pisi vagy a kaki. Azonnal töröljük, takarítsuk fel, lehetőleg olyan tisztítószereket használva, mely után nem marad semmilyen szag, amelynek hatására később ugyanide végezné el a dolgát.
Amellett, hogy 3-4 óránként levisszük kutyusunkat, lényeges, hogy minden etetés után azonnal következzen egy rövid séta. Ilyenkor nem játszani megyünk, hiszen teli hassal sosem szabad nagyon megerőltetni a kutyusunkat, de pórázon nyugodtan tehetünk pár rövid kört. A másik fontos időpont – a balesetek elkerülése érdekében –, hogy azonnal, amint reggel felkeltünk, ugorjunk bele kutyasétáltató cipőnkbe, és már szaladjunk is le, ugyanis a hosszú alvás után, amikor felébredt a kiskutya, a hirtelen mozgástól azonnal beindul a szervezete is, és ilyenkor a leggyakoribbak a balesetek.
Ezeket a tanácsokat betartva kutyusunk normál esetben maximum két hónap alatt szobatisztává válik. Amennyiben ezután sem mutat hajlandóságot a szobatisztaságra, úgy elkezdhetjük tiltani a bepisilésről. Nagyon fontos, hogy csak akkor van értelme a szidásnak, ha éppen rajtakapjuk a rossz viselkedésen. Utána belenyomkodni az orrát, vagy esetleg feltörölni vele a padlót, teljesen fölösleges, a kutya semmit nem fog érteni belőle. Viszont ha éppen látjuk, hogy elárasztja a fürdőszobaszőnyeget, akkor határozottan, erélyesen szóljunk rá, és már szaladjunk is ki egy sétára.
Akár 4-5 hónapos is lehet a kuytus mire teljesen szobatiszta lesz, addig türelmet kérünk a gazditól! :)