Ezek mellett léteznek speciális oltások, melyeket párzás előtt szoktak beadatni. A Klamídia, Campylobacter antigén és a Leptospirózis elleni oltás talán a legelterjedtebb vemhesség előtti oltások.
Külföldi források még az Enterotoxemia elelni oltást javasolják.
A feketerothadás és rosszindulatú vizenyő gyakori és költséges fertőzés juh-és szarvasmarhák esetében, de nagyon ritka kecskéknél, így ez eleln nem feltétlen kell oltani. Különösen, hogy a javasolt oltóanyag, a Covexin 8 gyakran vált ki allergiás bőr reakciókat, duzzantot az oltás helyénél.
A nőstény tenyészállatokat egyszer egy évben, 4-6 héttel a fedeztetés előtt érdemes oltatni, így bizonyos fokú mentességet kapnák a kicsik is.
Gidák Ha a nőstény tenyészállatokat oltották mielőtt fedezteték őket, a kicsiket a 8. héten majd egy emlékeztetőt a 12. héten kell adni. Ha nőstény tenyészállatokat nem vakcinázták a kicsiket 2 hetes korban kell oltani, majd az emlékeztetőt 6 hetes korban kapják.
Súlyos sérülés esetán ajánlott tetanusztoxoid emlékezető adása az éves tetanusz oltás mellett.
A subcutan injekció hosszú távú védelemre (egy év) szóló tetanusz toxoid Tetanusz antitoxin is adható, ha a sérülés történik, de ez csak, mintegy 30 napig véd.
Sok vakcina áll rendelkezésre, beleértve a leptospirosis, chlamydiosis, szájbetegség, kéknyelv, stb ellen, ám ezeket kimondottan orvosi javaslatra, adott problémák esetén tanácsos alkalmazni.