Erre figyeljünk az álláskeresés során!

Értékelve: 1x
(5.0 pont)
CÍMKÉK

Szerencsére egyre többen vannak olyanok, akik számára fontos a környezetvédelem, és aktívan is képesek tenni a környezet megóvásáért.

Az igazán elszántak akár még a munkakeresés során is érvényesíthetnek ilyen szempontokat, és felfedezhetnek állásokat olyan cégeknél, amelyek számára szintén kiemelt figyelmet érdemel ez a téma. A természet óvása iránti elköteleződés a motivációs levélben fogalmazható meg a legkönnyebben. Nézzük most meg, mire kell figyelni a dokumentum megírása során!

Ilyen a jó motivációs levél…

A motivációs levél szükségszerű kelléke az állásokra való jelentkezésnek, hiszen az önéletrajzzal együtt a legtöbbször mellékelni szükséges. Például a budapesti ápoló álláslehetőségek betöltése során is fontos, hogy a jelentkező pozitív első benyomást gyakoroljon a munkáltatóra.

A jó motivációs levél egyedi, igényes, precízen megfogalmazott. Képes arra, hogy íróját kiemelje a tömegből és elkülönítse a többi jelentkezőtől. A kísérőlevél és a motivációs levél nemcsak felkelti az olvasója figyelmét, de arra is alkalmas, hogy garantáltan ne felejtse el a pályázót az, aki olvassa.

…és ilyen a rossz

A lehető legrosszabb motivációs levél az az, amelyik el sem készül. Még akkor is írjuk meg, ha nem kéri kifejezetten a hirdető, hiszen ma már alapvetőnek számít. Ez az első dolog, amellyel a vezetők és a HR-esek találkoznak, így egy néhány bekezdéses fogalmazást mindenképpen érdemes mellékelni az önéletrajz mellé.

A helyesírási hibáktól hemzsegő, rosszul megszerkesztett motivációs levél szintén nem túl előnyös a munkáltató szemében, hiszen hanyagságról, nemtörődömségről, érdektelenségről árulkodik. Ma már az internetnek köszönhetően azok számára is adott a lehetőség, hogy tökéletes levelet alkossanak, akik közel sem nevezhetők nyelvtanból zseninek.

Ugyancsak kellemetlen a nem megfelelő megszólítás. Ha nem ismerjük pontosan a címzettet, egyszerűen csak maradjunk a jól bevált “Tisztelt Cím!” megszólításnál. De ma már szinte minden vállalat vezetőinek utána lehet nézni az interneten. Ha tudjuk, kinek küldjük a motivációs levelet, jelöljük meg pontosan a nevét és a beosztását is.

Egyéb elkerülendő hibák

Fontos, hogy a motivációs levél megírása során ne ismételjük meg az önéletrajzban foglaltakat, sokkal inkább annak kiegészítésére, árnyalására fókuszáljunk. Igyekezzünk kitérni a személyes tulajdonságainkra, és részletesen kifejteni készségeinket, képességeinket és az ezekhez kapcsolódó munkatapasztalatainkat is!

Soroljuk fel a legnagyobb eredményeinket, azokat, amelyekre büszkék vagyunk. Meséljük el, hogyan oldottuk meg a munka során adódó nehéz helyzeteket, vagy azt, hogy melyek azok a momentumok, amelyek emlékezetesek számunkra. Egy jó motivációs levél belépőt jelenthet az állásinterjúra, így érdemes időt szánni az elkészítésére és kiváló formában mellékelni a jelentkezéshez.