4996. Ilyen egy kutyás strand Riminiben
Tengerparti nyaralásunkhoz is bátran magunkkal vihetjük négylábú társunkat. Riminiben ilyen szuper kutyás strand vár minket. Videó.
Tengerparti nyaralásunkhoz is bátran magunkkal vihetjük négylábú társunkat. Riminiben ilyen szuper kutyás strand vár minket. Videó.
Spanyolországba szánt kutyaszállítmányt ellenőriztek egy, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ZöldSzámára érkezett közérdekű bejelentés alapján a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Kormányhivatal és a Nébih szakemberei.
Sürgős segítségkérő levelet kaptunk a Rex Alapítványtól: több mint 30 kiscica került a napokban a gondozásukba, közülük 4 babacica, kiknek csak a szerencsén múlt a túlélésük. Csekély adománnyal az ő etetésüket is támogathatjuk!
A féltékenység az embernél nagyon korán, már fél éves korban megjelenik, azonban azt nem tudjuk, hogy ez az érzelem csak az emberekre jellemző vagy az állatvilágban is elterjedt. Az ELTE Etológia Tanszék és az MTA-ELTE Összehasonlító Etológiai Kutatócsoport munkatársai ezt a kérdést vizsgálták spanyol vendégkutatók segítségével.
Melyik a kedvenc kutya-focista párosod? Messi, Ronaldo, Neymar esetleg Ramos? Keresd a hasonlóságpot köztük! Vicces!
A macskáknál gyakori jelenség az, amit Ö is megfigyelt az etetés során. Ezzel sajnos nem sokat lehet kezdeni, az ilyen cicák etetésénél sokkal jobban oda kell figyelni. Ami a kérdésnek azt a részét illeti, hogy miért nem hízik, nehéz így véleményt mondai, mert ehhez számos körülményt kellene ismerni (pl. kandúr-e a cica, vagy nöstény). Lehet, hogy van valami baja, de lehet, csak ivartalanítani kellene. A rángásos dolog, amit észlelnek, valószínűleg normális jelenség, de ezt is csak állatorvosi vizsgálat után lehetne megítélni.
Egyszerű házimacskák testtömege átlagos esetben 4 kg körül szokott lenni. Tehát ehhez képest az ön cicája még nem mutat elmaradást, de a 6,5-7 kg-hoz képest azért számottevő a súlycsökkenés. Úgy gondolom, ha a súlycsökkenés folytatódik, akkor mindenképpen indokolt egy állatorvosi vizit. Ilyenkor a vizsgálaton túl esetleg vérvétellel és eredményének figyelembe vételével dönthető el, hogy van e valamilyen betegség a háttérben.
Ha új tojót vesz, az nem fog "automatikusan" ráülni a tojásokra. A japáni sirályka - zebra pinty összeállításból nagy eséllyel magtalanok a tojások, de ha mégsem, úgy az utódok már nem lesznek képesek továbbszaporodni. Ha már egy hónapja megvan az első tojás, úgy eleve alkalmatlan a keltetésre. Vagyis vegye ki a fészekből a tojásokat és a sirályka hím mellé sirályka tojót vásároljon.
A két kutya között teljesen természetes lehet, hogy eltérés van a szobatisztaság kérdésében. A kan kutyust alaposan ki kellene vizsgáltatni, nincs-e valami szervi baja, betegsége, ami miatt nem tudja tartani a vizeletét, ürülékét. Ha minden negatív, akkor valószínű, hogy lelki okai vannak a problémának. Ezen segíteni nehéz, bár nem lehetetlen. Esetleg kutya viselkedés terápiával foglalkozó szakember segítségét kell igénybe venni.
A szarus részek képződési zavarai visszavezethetőek a szaruban élősködő atkák áldatlan tevékenykedésére, de lehet hibás májműködésből adódó probléma is. Állatorvoshoz kellene fordulni a pontos diagnózis céljából. Megelőzésre, házilagos kezelésre jó hatású az Ivermectin light spot on élősködők elleni készítmény, ami kisállatpatikákban beszerezhető.