5011. Kullancscsípés: így védd meg a kutyádat, macskádat
Ha kedvencünket is magunkkal visszük a természetbe, érdemes elővigyázatosnak lenni, ugyanis a kullancsok nem csak az emberekre jelentenek veszélyt!
Ha kedvencünket is magunkkal visszük a természetbe, érdemes elővigyázatosnak lenni, ugyanis a kullancsok nem csak az emberekre jelentenek veszélyt!
Több mint 50 év után először születtek vadon foltos erszényesnyestek (Dasyurus viverrinus) Ausztráliában - írta a BBC News hétfőn.
Szeretnénk bemutatni a nemzeti parkban azokat az állatokat, amelyek korábban itt éltek, részei voltak a természetnek. A növényevő nagyemlősök közül ilyen az európai bölény.
Nincs egy hónapja, hogy az IKEA háziállatoknak szánt kollekciója debütált a hazai üzletekben, egy terméket máris kénytelen visszahívni, mert balesetveszélyes.
Találtunk egy egyszerűen kivitelzhető mégis szuper ötletet, mellyel benti cicádat kényeztetheted: fekhely az ablakban. Videó>>
Lehet, hogy nem is megtépésről van szó, hanem valamiféle betegség miatt lett "tépett", borzolt, csapzott a tolluk. Erre utalhat a prüszkölés is. Állatpatikában recept nélkül csak vitamincseppeket lehet beszerezni, ezért jó lenne elvinni őket állatorvoshoz. Hasmenés esetén enyhébb esetekben jót szokott tenni az alma, meggybefőtt, keserűtea (cukor nélkül), joghurt, feltéve, ha sikerül belediktálnunk ezeket az állatkába.
Én nem javasolnám a téli sétát, főleg ha olyan hideg van, mint most. Nem igazán maga a hideg a fő gond, mert azt még elviselnék, hanem a hirtelen hőmérsékletváltozás a lakás és az utca között. Ilyenkor könnyen megfázhatnak, aminek hosszas kezelés lehet a vége.
A világítást érdemes úgy megválasztani, hogy kihozza a halak színét és a növények tudjanak fotoszintetizálni. Tehát a kék fény teljesen ártalmatlan a halakra nézve, de a növények életreakciói lelassulhatnak! Ajánlott a kék neoncső mellé egy világosat is beszerezni (például fehéret)!
Otthon kamillateás mosást-borogatást kellene csinálni, de jó lenne elvinni állatorvoshoz is, hogy kapjon szemcseppet vagy kenőcsöt, illetve meg kellene vizsgálni, hogy tényleg csak a szeme beteg-e!
Szinte az összes papagájfélét tartják nyitott volierben, de ennek fontos feltétele, hogy legyen egy zárt, fűthető része a voliernek, ahonnan kis nyíláson tudnak kijutni a szabadba, hogy süttessék magukat a téli-déli napsugarakkal. A másik feltétele a szabadban tartásnak a szoktatás; a szabad körülmények között született és így nevelkedett papagájok elviselik a hideget, de egy szobából, vagy kereskedésből kikerült állat nagyon könnyen megbetegedhet, ami végzetes lehet. Sokszor még azonos fajú papagájok együtt tartása sem problémamentes és meglehetős profizmust igényel egy több fajból álló kolónia biztonságos összeállítása (megfelelő odúszám, alapterület, ülőrúdmennyiség a viaskodások elkerülésére, stb.). Ez ügyben érdemes tenyésztőkkel felvenni a kapcsolatot.