5011. Kullancscsípés: így védd meg a kutyádat, macskádat
Ha kedvencünket is magunkkal visszük a természetbe, érdemes elővigyázatosnak lenni, ugyanis a kullancsok nem csak az emberekre jelentenek veszélyt!
Ha kedvencünket is magunkkal visszük a természetbe, érdemes elővigyázatosnak lenni, ugyanis a kullancsok nem csak az emberekre jelentenek veszélyt!
Több mint 50 év után először születtek vadon foltos erszényesnyestek (Dasyurus viverrinus) Ausztráliában - írta a BBC News hétfőn.
Szeretnénk bemutatni a nemzeti parkban azokat az állatokat, amelyek korábban itt éltek, részei voltak a természetnek. A növényevő nagyemlősök közül ilyen az európai bölény.
Nincs egy hónapja, hogy az IKEA háziállatoknak szánt kollekciója debütált a hazai üzletekben, egy terméket máris kénytelen visszahívni, mert balesetveszélyes.
Találtunk egy egyszerűen kivitelzhető mégis szuper ötletet, mellyel benti cicádat kényeztetheted: fekhely az ablakban. Videó>>
Sajnos a leírás alapján nem igazán tudom behatárolni, hogy ezek milyen legyek lehetnek, de általában nem szokott betegséget okozni ha az állatok elfogyasztanak ízeltlábúakat. (Gondoljon csak arra, hány állatfaj kizárólagos táplálékát jelentik a különféle rovarok!) A rendszeres féregtelenítés viszont ettől függetlenül helyeselhető.
Valószínűleg a tünet a két kutya rendezetlen kapcsolatára, valamilyen rangsorproblémára vezethető vissza. A kan kutya leírt tünetei nagyon erős stressz helyzetre utalnak és az engedelmessége valamilyen oknál fogva félelem alapú. Befolyásoló tényező lehet a szuka kutya esetleges tüzelés előtti/utáni állapota is. Csak mind két kutya megfigyelését követően, a tartási körülmények ismeretében lehet az okokat feltárni és azt követően megoldást találni.
A képen látható madár tojó ivarú, így hangutánzásra nem sok esély van. Az ausztrál papagájok többsége kifejezetten kedveli a fürtöskölest (csumiz), talán azzal próbálkozzon.
Pontos ovulációdiagnosztikára lenne szükség a fedeztetés optimális idejének meghatározása érdekében. Valószínűleg még nem alkalmas a szuka a vemhesítésre, ezért nem engedi közel a kankutyát.
A deguknál szokásos sárgás fogszín az egészség jele. Ha ez változik (sötétebb vagy világosabb lesz), akkor ez majdnem mindig betegségre utal. Nem megnyugtató hogy még a szőre is hullik. Az is lehet hogy a fogproblémák miatt nem tud rendesen enni, ezért hiánybetegség alakult ki. A foga nem fog újra kinőni. Olyan ételt kell adni, amivel így is elboldogul. feltétlenül meg kell mutatni állatorvosnak.