5016. Elütötték majd otthonukba fogadták az őzgidát
Panellakásban nevelt őzgida a felvidéki Révkomáromban 2018. július 16-án.
Panellakásban nevelt őzgida a felvidéki Révkomáromban 2018. július 16-án.
Kevesebb antibiotikum használatát célozza a Dr. Bata biotechnológiai cég a Szent István Egyetemmel együttműködésben támogatott kutatása.
Az állatvédelem és a felelős állattartás fontosságára szeretné felhívni a lakosság figyelmét a DogMopolitan Kutyafesztivál, amelyet szombaton rendeznek meg a budapesti Bókay-kertben.
A horvát Kékvilág Tengerkutatási Intézet munkatársai a közép-dalmáciai Kornati-szigetektől nem messze egy ötven példányból álló delfincsoportra bukkantak a napokban, az emlősök már évtizedekkel ezelőtt eltűntek az Adriai-tengerből - közölte a Jutarnji List című napilap csütörtökön.
A közhiedelemmel ellentétben az egy háztartásban élő kutyák és macskák általában jól kijönnek egymással, noha utóbbiak jóval hajlamosabbak arra, hogy ellenségesen lépjenek fel négylábú lakótársaikkal szemben - derült ki az angliai Lincolni Egyetem kutatóinak tanulmányából.
A vemhesség kutya esetében 58-62 nap. A félidős vemhesség már nagy biztonsággal megállapítható ultrahangvizsgálat segítségével. Forduljon állatorvoshoz!
Bár nem fiatal, de azért lemondani még nem kell róla. A szemére használható antibiotikumos szemcseppet vagy kenőcsöt állatorvos tudna felírni vagy adni, és ha elviszik, akkor vizsgálat után a betegségének megfelelő kezelést is kaphat.
A HD a csípő dysplasia, az ED a könyök dysplasia röntgenszűrést jelenti. Ezekhez a röntgenekhez be kell bódítani a kutyát.
Mivel semmiféle tipikus tünet nincs a hörcsögnél (rágcsálóknál a legtöbb betegség általános tünetei ezek) ezért a leírtak alapján tanácsot sem tudok adni. Alaposabbb szakszerű vizsgálattal lehetne kideríteni, hogy van-e valamiféle betegsége az állatnak, ehhez viszont el kell vinni állatorvoshoz.
A harapások legnagyobb veszélye a fertőzés (a szájüregben található baktériumok miatt), ami a megharapott állat életébe is kerülhet! Ezt nagyon komolyan kell venni, főleg húsevők (mint a görény is) harapása esetén. Célszerű ezért mihamarabb állatorvoshoz vinni az állatot, aki antibiotikumos kezelésben fogja részesíti.