5016. Elütötték majd otthonukba fogadták az őzgidát
Panellakásban nevelt őzgida a felvidéki Révkomáromban 2018. július 16-án.
Panellakásban nevelt őzgida a felvidéki Révkomáromban 2018. július 16-án.
Kevesebb antibiotikum használatát célozza a Dr. Bata biotechnológiai cég a Szent István Egyetemmel együttműködésben támogatott kutatása.
Az állatvédelem és a felelős állattartás fontosságára szeretné felhívni a lakosság figyelmét a DogMopolitan Kutyafesztivál, amelyet szombaton rendeznek meg a budapesti Bókay-kertben.
A horvát Kékvilág Tengerkutatási Intézet munkatársai a közép-dalmáciai Kornati-szigetektől nem messze egy ötven példányból álló delfincsoportra bukkantak a napokban, az emlősök már évtizedekkel ezelőtt eltűntek az Adriai-tengerből - közölte a Jutarnji List című napilap csütörtökön.
A közhiedelemmel ellentétben az egy háztartásban élő kutyák és macskák általában jól kijönnek egymással, noha utóbbiak jóval hajlamosabbak arra, hogy ellenségesen lépjenek fel négylábú lakótársaikkal szemben - derült ki az angliai Lincolni Egyetem kutatóinak tanulmányából.
Ebben az életkorban és fajtában valóban nem lenne meglepő a szívelégtelenség miatti pangás a tüdőben, de azért más okok is szerepet játszhatnak az állapotának alakulásában. Ezt azonban csak alapos vizsgálatokkal lehet kideríteni (pl. mellkasröntgen, szív ultrahang vizsgálat), ezek nélkül sötétben tapogatózás minden kezelés. A megoldás tehát az, hogy keressenek egy olyan rendelőt, ahol ezeket a vizsgálatokat el tudják végezni, és a leletek birtokában pontosabb gyógykezelési tervet tudnak előírni. (A kutyának minden bizonnyal élete végéig folyamataosan gyógyszert kell szednie!)
Ki kellene vizsgálni Kedvencét, hogy szív (billentyű/izom) vagy tüdőeredetű (tumor/gyulladás/légcső-collapsus) problémával állunk szemben. Azaz: szükség van egy EKG-ra, szívultrahangra és egy tüdő(légcső)röntgenre. Szerintem nézesse meg egy olyan kollegával, akinek mindhárom vizsgálatra megvan a lehetősége, és már látott ilyen esetet...
Van esély rá, a biológiában semmi sem lehetetlen, de kevés. A vemhesség tényét minél hamarabb ellenőriztetni kell, amennyiben nem vemhes a kutya, a következő tüzelésnél pontos ovulációdiagnosztikát javaslok, ennek alapján fedeztetést.
A legtöbb kutya nem tudja rendesen megemészteni a tejcukrot, azaz a laktózt, ez hasmenés formájában nyilvánul meg. Ezért inkább ne adj neki tejet. Adhatsz viszont neki savanyított tejtermékeket, tehát pl. kefírt, natúr joghurtot. Ezeket akár fel is higíthatod vízzel, így olyan lesz, mintha tej lenne. Próbáld ki a kutyatápot is egy kis kefírrel vagy joghurttal leöntve, szeretni fogja a kutyád!
Ezek nem egymással összefüggő tünetek, így nem lehet tudni, hogy mi a baj.