5016. Elütötték majd otthonukba fogadták az őzgidát
Panellakásban nevelt őzgida a felvidéki Révkomáromban 2018. július 16-án.
Panellakásban nevelt őzgida a felvidéki Révkomáromban 2018. július 16-án.
Kevesebb antibiotikum használatát célozza a Dr. Bata biotechnológiai cég a Szent István Egyetemmel együttműködésben támogatott kutatása.
Az állatvédelem és a felelős állattartás fontosságára szeretné felhívni a lakosság figyelmét a DogMopolitan Kutyafesztivál, amelyet szombaton rendeznek meg a budapesti Bókay-kertben.
A horvát Kékvilág Tengerkutatási Intézet munkatársai a közép-dalmáciai Kornati-szigetektől nem messze egy ötven példányból álló delfincsoportra bukkantak a napokban, az emlősök már évtizedekkel ezelőtt eltűntek az Adriai-tengerből - közölte a Jutarnji List című napilap csütörtökön.
A közhiedelemmel ellentétben az egy háztartásban élő kutyák és macskák általában jól kijönnek egymással, noha utóbbiak jóval hajlamosabbak arra, hogy ellenségesen lépjenek fel négylábú lakótársaikkal szemben - derült ki az angliai Lincolni Egyetem kutatóinak tanulmányából.
A jelenség vagy a kutya ivaréretté válásával vagy valamilyen szervi (húgy rendszer) betegséggel lehet összefüggésben.
Nem tudom, hogy foltokban, vagy az egész testfelületén egyenletesen hullik, mert mindkettő más problémára utalhat. Hidegtől nem szabadna hullania a szőrének. Általában tavasszal és ősszel van szőrváltási időszakuk, lakásban tartva azonban ez gyakran felborul, és vagy össze-vissza, vagy egész évben folyamatosan váltja a kutya a szőrét. A tavaszi, nyár eleji vedléskor a spiccek szőrzete gyakran rövidebb és kisebb sűrűségű lehet, ez nem baj. Ha úgy gondolod, hogy már olyan sok szőre kihullott,hogy az már nem normális, akkor inkább fordul állatorvoshoz. Így látatlanban nem tudok mit írni arra, hogy kórosan sok hullott-e ki, mert nem látom. Ha viszont nagyon nagymértékű szőrhullása van, akkor mindenképp konzultálj egy állatdokival, mert ezt lehet: 1. betegség (cukorbetegség, belsőszervi kor, bőrbetegségek, petefészek probléma, stb...) kísérő tünete 2. mérgek (inkább kopaszságot okoznak) tünete 3. rokontenyésztéssel szerzett rendellenesség.
A teknőst hüllőkkel is foglalkozó állatorvoshoz kell vinni. Valószínűleg szemkenőccsel rendbe lehet hozni a szemét. A szállításnál ilyen hidegben nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon a teknős. Például hűtőtáskában melegített jégakkuk között lehet szállítani. A paradicsom és saláta mennyiségét a minimálisra kell csökkenteni. A görög teknős számára a legjobb táplálék a pitypang, lóhere és más lágyszárúak. Nyáron az étrendjének 90%-át alkossák ezek a növények. Télen sajnos ez nem megoldható, ilyenkor almát, körtét, uborkát, répát kaphat.
Milyen nemű a kutya ? Mennyi idős ? Milyen fajta ? … és még jó néhány adat ismerete lenne szükséges a pontos és felelősségteljes válaszhoz. De … a hasonló esetek nagy részében a kiváltó ok vagy szexuális indíttatású vagy nincsenek kellően kielégítve a kutya szellemi és testi igényei ezért unalmas számára az udvari egyedül lét és nincs szoros kötődése az embertársához. Néhány általános tanács: • ivartalanítás • naponta 1 -2 alkalommal, 1-2 óra intenzív játék, séta, foglalkozás • éjszakára hívják be Részletes tanácsok szinte minden kutyatartással, kutyaneveléssel foglalkozó olvashatók - amelyek a kutyát mint ´társállatot´ kezelik.
Drótszőrű vizsla és valami más keverékének tűnik. Nagy testűnek és kemény szőrűnek látszik ezeken a képeket. Valószínű akár drótszőrű vizslásra le is lehetne trimmelni. Persze csak élőben lehet eldönteni,hogy elég kemény-e hozzá a bundája.