501. Macska- és kisállatkiállítás a Hungexpón
Tarolt az Európa Kutyakiállítás: a látogatók száma minden várakozást felülmúlt, több tízezer embert vonzottak Európa legszebb kutyái, macskái, madarai és rágcsálói.
Tarolt az Európa Kutyakiállítás: a látogatók száma minden várakozást felülmúlt, több tízezer embert vonzottak Európa legszebb kutyái, macskái, madarai és rágcsálói.
A kutyaszőr és a macskakaparás még a legnagyobb állatbarátok életét is megkeseríti. Tippjeinkkel azonban megszabadulhatsz a kellemetlenségektől.
„Nem az a cél, hogy minden kutyát egységesen tökéletesre neveljünk, hanem hogy mi emberek tudatosan alakítsuk ki kapcsolatunkat kutyánkkal és megértsük, hogy mit miért csinál.”
Az elmúlt években a viselkedésproblémás kutyák száma meghétszereződött, a házasságok fele pedig válással végződik. Hogy mi köze van a kettőnek egymáshoz? Olvass tovább és megtudod!
Egyes nézetek szerint jelentősége az oxigén bejuttatás szempontjából mindössze annyi, hogy az akvárium vizét folyamatosan mozgásban tartja...
Nem érinti a későbbi vemhességeket és tejelést, hogy most megtartja-e a kiscicákat vagy sem. Állarbaráti tanácsom, hogy legközelebb előzze meg a nem kívánt vemhességet, semhogy újszülötteket altattasson el.
Kicsit korainak tűnik nekem, hogy 9 hónapos, családi kedvencként magukhoz vett kiskutyája szaporításán gondolkodik. Egyrészt azért, mert még nagyon fiatal és hasonló dolog lehet az, ha 5 éves kislányunkat férjhez akarnánk már adni. Másrészt a kiskutyavállalás (egy alom átlagban 5-6 kutya, de lehet akár 10 is) egy nagyon komoly és körültekintő előkészítést igénylő dolog. Már elmúlt az az idő, amikor uk-mukk, udvarban megszületik 10-12 kölyök és mind utcára kerül, ahogy felnő. Az odaajándékozott kutyák legtöbbje utcán vagy menhelyen köt ki, mivel nem adtak érte pénzt, nem értékeli őket sok ember. Sajnos mi emberek ilyenek vagyunk. Tisztelet a kivételnek! Aki akár egy kutyát is tenyésztett az élete során, a tenyésztett kutyájáért egészen a kutya élete végig felelős. Még akkor is, ha nem nála van a kutya. Ennek tükrében gondolja meg nagyon alaposan, és a döntés előtt konzultáljon sokat tenyésztőkkel. Végül is az "egykutyás"-ból lesz a tenyésztő.
Igaz a hír a tablettáról, Ovaridnak hívják. Az ára kb. 1100 Ft/8 darab. A szedése az aktuális ivari ciklustól függ, az állatpatikában, ahol beszerezhető, tájékoztatnak a szedés módjáról is (de általában tényleg egyszer kell adni hetente). Ritkán méhgyulladás lehet a következnénye, ezért túl hosszú ideig (évekig) nem jó adni.
Általában ebben a korban már szobatiszták a kutyusok. A bepisilése nem szándékos, félelmében teszi és ezt nem is tudja kontrolálni. Általában veleszületett idegrendszeri probléma. Ilyen esetben jobb, ha nem nyúlnak hozzá, nem erőltetik a kontaktust. Mindig várják meg, míg a kutya keresi a kapcsolatot valamelyik családtaggal. Minél nagyobb jelentőséget tulajdonítanak a történteknek, a kutya annál inkább visszavonul. Ha békén hagyják, akkor lassan megnyugszik, és idővel kinövi, ha nem is teljesen. Sétáltatás alkalmával, ha dolgát elvégezte, akkor érdemes mindig megdicsérni. Ezzel is megerősítik a helyes magatartást.
Szerintem ha teljesen elzárják a mamitól, akkor biztosan elkezdi enni a cicatejpótlót, de még a cicatápot is!