501. Macska- és kisállatkiállítás a Hungexpón
Tarolt az Európa Kutyakiállítás: a látogatók száma minden várakozást felülmúlt, több tízezer embert vonzottak Európa legszebb kutyái, macskái, madarai és rágcsálói.
Tarolt az Európa Kutyakiállítás: a látogatók száma minden várakozást felülmúlt, több tízezer embert vonzottak Európa legszebb kutyái, macskái, madarai és rágcsálói.
A kutyaszőr és a macskakaparás még a legnagyobb állatbarátok életét is megkeseríti. Tippjeinkkel azonban megszabadulhatsz a kellemetlenségektől.
„Nem az a cél, hogy minden kutyát egységesen tökéletesre neveljünk, hanem hogy mi emberek tudatosan alakítsuk ki kapcsolatunkat kutyánkkal és megértsük, hogy mit miért csinál.”
Az elmúlt években a viselkedésproblémás kutyák száma meghétszereződött, a házasságok fele pedig válással végződik. Hogy mi köze van a kettőnek egymáshoz? Olvass tovább és megtudod!
Egyes nézetek szerint jelentősége az oxigén bejuttatás szempontjából mindössze annyi, hogy az akvárium vizét folyamatosan mozgásban tartja...
Nem valószínű az összefüggés, úgyhogy vizsgáltassa ki kollégával. Ultrahangos vizsgálatot feltétlen javasolnék.
Lovanként változó, egyedi tulajdonságoktól függ, hogy milyen a pata növekedésének, kopásának egyensúlya hasonló körülmények között tartott és ugyanazt a takarmányt fogyasztó állatoknál. A kovács feladata, hogy ennek megfelelően egyedre szabott módon szabályozza a pataszarut. A szaru növekedését elő lehet segíteni megfelelő takarmánykiegészítőkkel, a hazai piacon legalább 30-40 ilyen van forgalomban. Alapvető hatóanyaguk a BIOTIN, sokszor a kész terméknek is ezt, vagy ehhez hasonló nevet adnak. A jobbak persze nem csak biotint, hanem más fontos, a szaru növekedését elősegítő anyagokat is tartalmaznak. Fontos tudni, hogy ezek nem azonnal, hanem sokszor csak 3-6 hónap folyamatos etetés után kezdenek el láthatóan hatni. Ezen kívül persze alapvető a kovács megfelelő munkája, és szükség esetén a patkolás, gyógypatkolás.
Az idős korban természetes, hogy változnak a kutya játszási szokásai, - a 10 éves kutya már nem játszik magában, egyedül. Igen, egyet értek Önnel: "egyedül érzi magát" a kutya és ezért produkálja a tüneteket. Bach-virágterápiával és interaktív kutyajátékkal érdemes lenne próbálkozni.
A lokális, szemcseppel való kezelés a legoptimálisabb az állat számára, azonban a kezelhetetlen állatok esetében, meglehet próbálni injekciós kezelést alkalmazni.
Kedves Péter! Kövessék a műtétet végző orvos utasításait. A seb nem fog elfertőződni, a kötés nem szükséges.