5046. Idén is Állatok Világnapja a Rex Állatszigeten!
A Rex Kutyaotthon Alapítvány és a Szép Ernő Színház Kulturális Egyesület közösen készül az Állatok Világnapjára, ahol minden program főszereplői az állatok, legyen az mese vagy musical.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány és a Szép Ernő Színház Kulturális Egyesület közösen készül az Állatok Világnapjára, ahol minden program főszereplői az állatok, legyen az mese vagy musical.
Az IKEA Élet Otthon kutatás szerint a kedvencekkel élők sokkal inkább elviselik a kutyák és macskák okozta koszt, rendetlenséget, mint partnerükét. Nálatok mi a helyzet?
Magyarországon megfigyelhető az Y generáció egyre tudatosabb magatartása a kisállattartásban, és összességében véve elmondható, hogy egyre több házi kedvenc költözik a városi otthonokba, azonban a hazai állattartási kultúrának még mindig sokat kell fejlődnie, míg eljut a nyugati országok szintjére
Magyarországon először született indiai rinocérosz. A bikaborjú természetes fogantatással, tizenhat hónapnyi vemhesség után jött világra szeptember 26-án. Videón a világrajövetel!
Az életkor előrehaladtával az agyi öregedés mellett egyre több kutyánál lépnek fel érzékelési problémák is, rosszabbul látnak, hallanak. Ez önmagában is okozhat olyan tüneteket, ami hasonlít az időskori demenciához.
Üdvözlöm, Ezt így utólag igen nehéz megmondani. Látni kéne a teknőst, esetleg szóba kerül a boncolás is... enélkül nehéz sajnos bármit is mondani... Üdv-Éva
Kedves Anna, az oldalunkon talál erről a témáról cikkeket, szemezgethet belőle, de kérem forrásként jelöljön meg minket. üdvözlettelCsonka Viola
Tényleg elég hosszú az út, de még fiatalok, az idősebbek bírják kevésbé.Utazáskor ajánlatos 3-4 óránként mozgatni, itatni/etetni, játszani velük és ürítésre lehetőséget adni nekik.Az esetleges utazási stressz enyhítésére is és az esetleges utazás közbeni tünetek enyhítésére is jól használható Bach-virág és/vagy homeopatikus készítmények vannak.Az új környezetbe történő beilleszkedést Bach-virágterápiával szintén jól lehet támogatni. - Esetleg ezeken a címeken érdeklődhet a légi szállítást illetően, ha nem az autó mellett dönt: www.airmaxcargo.comwww.flyvokurka.comwww.petshipping.comwww.vip.aerowww.petair.de Állatútlevélre szerintem szükség lesz és oltások igazolására is, maiket eddig már megkaphattak. Erről több infót ebben a cikkben talál: http://www.haziallat.hu/haziallat-tv/a-gazdinal/allatutlevel-pet-passport-mikrochip/2019/
A mostani meleg időben lehet egy kisebb hőguta ami tántorgást okozhat, de néha a tejjel ürülő kalcium hiánya is jelentkezhet hasonló tünetekkel. Ha a tántorgás nem szűnik akkor javaslom a szakértő vizsgálatot.
Kedves Csenge, hasonló kérdésre ment korábban válaszunk, itt találja: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutya-parzo-mozdulatokat-vegez-a-labamon/14001/