5046. Idén is Állatok Világnapja a Rex Állatszigeten!
A Rex Kutyaotthon Alapítvány és a Szép Ernő Színház Kulturális Egyesület közösen készül az Állatok Világnapjára, ahol minden program főszereplői az állatok, legyen az mese vagy musical.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány és a Szép Ernő Színház Kulturális Egyesület közösen készül az Állatok Világnapjára, ahol minden program főszereplői az állatok, legyen az mese vagy musical.
Az IKEA Élet Otthon kutatás szerint a kedvencekkel élők sokkal inkább elviselik a kutyák és macskák okozta koszt, rendetlenséget, mint partnerükét. Nálatok mi a helyzet?
Magyarországon megfigyelhető az Y generáció egyre tudatosabb magatartása a kisállattartásban, és összességében véve elmondható, hogy egyre több házi kedvenc költözik a városi otthonokba, azonban a hazai állattartási kultúrának még mindig sokat kell fejlődnie, míg eljut a nyugati országok szintjére
Magyarországon először született indiai rinocérosz. A bikaborjú természetes fogantatással, tizenhat hónapnyi vemhesség után jött világra szeptember 26-án. Videón a világrajövetel!
Az életkor előrehaladtával az agyi öregedés mellett egyre több kutyánál lépnek fel érzékelési problémák is, rosszabbul látnak, hallanak. Ez önmagában is okozhat olyan tüneteket, ami hasonlít az időskori demenciához.
Kedves Gazdi! itt két dolog is lehet, a macska alapvetően nagyon ragaszkodik a megszokott környezetéhez. általában túl nagy stresszel jár, ha innen kimozdítják. A 9 napos panzó biztosan nagy stressz volt, amit most ki kell pihennie. Sok cica ezt alvással teszi. Legközelbb érdemes elgondolkodni, hogy valamelyik rokonukat megkérik, hogy nézzen rá naponta egyszer a cicára. Bővebben >> A másik pedig lehet a fogváltás, ebben a korban cserélik a fogukat. A fogváltás az állatok esetében is okozhat kedvetlenséget, bágyadtságot, rágási problémákat, "nyűgösséget", mint az ember gyerekénél. Esetenként hőemelkedés, láz is jelentkezhet. Ha kétségei vannak, keresse fel a kezelő állatorvost.
Kedves Gazdi! Pont ez a védőoltás lényege, hogy megóvja olyan betegségektől, fertőzésektől, amelyeket elkaphatna kutyatársaitól. Az oltások mellett a rendszeres féregtelenítés (negyedévenkénti) is javasolt.
Kedves Laura! Hasonló kérdés már érkezett hozzánk, a választ a következő linken magtalálja: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/
Kedves Gazdi ! Javaslom menjen másik állatorvoshoz! Egyáltalán nem jó, ha a kutya kergeti vagyrágja a farkát/lábát... Farok kergetése: Az Ön által leírt klinikai kép spontán generálódó fájdalomtünteket jelez a kutyán. A tüntetek hátterében nagyon sokféle kórok állhat. Első lépésben ki kellene zárni az orthopédiai hátteret, egy gerincröntgen segítségével. Vérvétel is szükséges, általános rutin, illetve a Lyme-teszt lekérésével. A röntgen vizsgálat negativitása esetén szóba jöhet a greincvelő idegeinek a gyulladása, pszichés betegség esetén kényszeresség, illetve az agy érzőkérgéből kiinduló ún.szenzoros roham. A leírt tüntetek alapján valóban idegesíti a kutyát a faroktájékon lassan kialakuló égető, esetleg viszekető érzés, emiatt pörög és rágja a farkát. Gyors kivizsgálásra van szükség, mert nagyon szenved a kutya. Farok rágása: A farok kergetése, rágása, vagy a végtagok túlzott nyalása, rágása minden esetben egy un. pótcselekvés. Kezdetben csak mint nem kívánatos viselkedés jelentkezik, de amennyiben az okok nem szűnnek meg, akkor viselkedészavarrá, stereotypiai jellegű idegrendszeri zavarrá fokozódik. Maga a jelenség, a kényszermozgás (stereotypie, Compulsive Behavior Disorder, CBD ) a hiperaktivitásnak egy különleges, szélsőséges változata. Egy alapos állatorvosi vizsgálattal kideríthető, hogy az ok szervi problémára vezethető vissza (pl: bolhaekcéma: amikor a bolha nyálásra allergiás a kutya, ezért rághatja a farkát), vagy sem. Amennyiben ennek eredménye negatív, akkor a tartási körülményekből, esetleges idegrendszeri, pszichikai okokból ered a viselkedést kiváltó ok. Az állatorvosi vizsgálat és laboreredmények utáni helyszíni megfigyelés után lehet egy hatékony kezelési stratégiát (tartási körülmények megváltoztatása, étrendváltoztatás, gyógyszeres kezelés, Bach-virág terápia, stb.) megállapítani. Az ŐSZÜLÉSRŐL: Előfordulhat, hogy a melaninhiányt, valami sejtroncsoló tényező okozhatja, hogy nem jut festékanyag a szőrbe. Talán mosószer, vagy más vegyianyag okozta mérgezés, de a pontos diagnózist laporvizsgálat tudna adni. A kutyussal egy légtérben ne működjön légfrissítő dezodor, ne találkozzon konyhai gőzökkel, az edények tisztításához hipo-klorit hatóanyagú vegyszereket haszáljon, majd alaposan öblítsen mindent át. Kerülje az olyan táplálékokat, amiknek összetétele mesterséges anyagokat tartalmaz. Vagyis mindazt, ami a májat károsíthatja.
Kedves Árpád! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok