5046. Idén is Állatok Világnapja a Rex Állatszigeten!
A Rex Kutyaotthon Alapítvány és a Szép Ernő Színház Kulturális Egyesület közösen készül az Állatok Világnapjára, ahol minden program főszereplői az állatok, legyen az mese vagy musical.
A Rex Kutyaotthon Alapítvány és a Szép Ernő Színház Kulturális Egyesület közösen készül az Állatok Világnapjára, ahol minden program főszereplői az állatok, legyen az mese vagy musical.
Az IKEA Élet Otthon kutatás szerint a kedvencekkel élők sokkal inkább elviselik a kutyák és macskák okozta koszt, rendetlenséget, mint partnerükét. Nálatok mi a helyzet?
Magyarországon megfigyelhető az Y generáció egyre tudatosabb magatartása a kisállattartásban, és összességében véve elmondható, hogy egyre több házi kedvenc költözik a városi otthonokba, azonban a hazai állattartási kultúrának még mindig sokat kell fejlődnie, míg eljut a nyugati országok szintjére
Magyarországon először született indiai rinocérosz. A bikaborjú természetes fogantatással, tizenhat hónapnyi vemhesség után jött világra szeptember 26-án. Videón a világrajövetel!
Az életkor előrehaladtával az agyi öregedés mellett egyre több kutyánál lépnek fel érzékelési problémák is, rosszabbul látnak, hallanak. Ez önmagában is okozhat olyan tüneteket, ami hasonlít az időskori demenciához.
Szülés után akár 6 hétig is normális lehet a véres váladék ürülése. A leírta alapján úgy tűnik, kutyája a normál gyúgyulási menetet követi. Mindamellett a műtét után két hetente érdemes lenne egy kontroll vizsgálatra elvinni kedvencét. Ezek az időpontok úgy is egybeesnek a kiskutyák féreghajtásának idejével, így a kettő összekapcsolható.
A köhögés nem betegség, csak tünet. A feneség a dologban az, hogy sok betegség tünete lehet. Az Ön által említett allergia, torokgyulladás mellett tehát sok minden lehet a háttérben (pl. akár szívbetegség is). Hogy jelen esetben melyikről van szó, azt csak egy alapos állatorvosi vizsgálattal lehetne eldönteni. Azt javaslom, mielőbb keressék fel újra az állatorvosukat. Ha ő nem boldogul az esettel, akkor érdemes másnak is megmutatni a beteget.
Legalább 80x40 cm legyen a terrárium. Ponthegesztett ráccsal lehet lefedni, körben ráhajtva, és valamivel rögzítve (lehet a tetejére nehezék, vagy egy alsó pöcökre gumival rögzíteni). Amelyikkel eleget foglalkoznak, azok nem harapnak.
Az állateledel boltokban fellelhető hörcsög tápok is megfelelőek,ezenkívül különböző magkeverékeket, napraforgó-, búza,-árpa,-zabszemeket, sajtot (jó fehérje és kálcium forrás), túrót, szinte mindenféle zöldséget, gyümölcsöt, kivéve burgonyát, csípős paprikát, hagymát, karfiolt, karalábét. Elérhető, friss ivóvíz mindig legyen előtte, hogy tudja fedezni a folyadék szükségletét, ha a gyümölcsökből nem jutna eléghez. Ha sokat foglalkozunk az állattal igyekszünk kézből etetni, engedjük, hogy megszaglásszon minket ,megszokja a szagunkat, alkalmanként kézbe is vesszük őket nagyon barátságossá tudnak válni.
10 hetes kiscicát már nyugodtan el lehet választani. Foglalkozzon vele sokat. Ha lakásban akarja tartani és sokat lenne egyedül,jobb lenne neki ha ketten lennének. Ha ez nem megoldható,inkább fogadjon örökbe egy felnőtt,ivartalanított állatot.Ők jobban viselik az egyedüllétet,főleg,ha már kicsit idősebbek is.