5071. Amatőrnek és profinak is nyújtott újat a TerraAkva börze
Tényleg lélegzetelállító pókok, kígyók, békák, hüllők, teknősök, csigák és kétéltűek között bóklászhattunk a hétvégi Terraakva börzén, ahol egy új háziállat tulajdonosai is lettünk...
Tényleg lélegzetelállító pókok, kígyók, békák, hüllők, teknősök, csigák és kétéltűek között bóklászhattunk a hétvégi Terraakva börzén, ahol egy új háziállat tulajdonosai is lettünk...
Megnéztük, hogy milyen kutyák után érdeklődtök, kerestek mostanság az interneten. Biztos befutók és meglepő vendégek a kutyafajták top 10-es listáján. Mi a tipped, kik lesznek dobogósok?
A modern ember idejében is élt még a szibériai unikornis, egy kihalt orrszarvú faj, amely legalább 39 ezer évvel ezelőttig létezett, azaz jóval tovább, mint azt eddig vélték.
A madagaszkári bikaszemes lepkét testközelből figyelhetjük meg hogyan lesz a hernyóból gyönyörű pillangó. Tarthatunk-e lepkét háziállatként?
A #adjegyötöst kihívás teljesítésével vagy pénzadományozással most a menhelyi kutyákat is lehet segíteni! A kezdeményezés mögött a Kutyaszemmel program közösségi kampánya áll, amelyhez már a sztárok közül többen is csatlakoztak.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz! Valószínűleg szájüregi probléma okozza.
A szoptatás alatt megnövekszik az állatok energia felhasználása, mivel sok sok tejet kell termelniük. Nyugodtan adhat 1,5-2x annyi tápot, mint eddig, és a széna továbbra is korlátlanul álljon a rendelkezésére. A nyuszik ivóvízszükséglete is megnövekszik ilyenkor, így ajánlatos arra is oda figyelni. Sok sikert a kis nyuszikhoz!
A vázolt tüneteket többféle betegség is okozhatja. Csak néhány ezek közül: - Kandúrok rivalizálása során gyakran ejtenek sebeket egymáson, és ezek rendszerint bőrgyulladást okoznak sebekkel, tályogokkal, pörkökkel - Mivel a kandúrok nagy területet járnak be, és sok kóbor macskával van lehetőségük találkozni, akár rühösség is lehet a háttérben. - A "bűzmirigyek" megbetegedése gyakran ekcémás, pörkös bőrgyulladást is okozhat - Cukorbetegség is járhat bőrgyulladással stb. stb. Mielőbb állatorvoshoz kellene fordulni.
Az nem valószínű, hogy e miatt el fog pusztulni. Jobb párban tartani őket, de nem egyformán reagálnak az egyedüllétre. Amelyik nagyon egyedül érzi magát, azon látszik. Főleg a gazdája veszi észre azonnal, hogy egész másképp viselkedik mint amikor párban voltak.
Rövidebb-hosszabb ideig műkönnyel (van humán és állatgyógyászati készítmény is) kiválthatja a "méreg drága" Optimmunet. Azért nem árt, ha konzultál a kezelő állatorvosával is, mert az eset súlyosságától, milyenségétől sok minden függ. Így pl. antibiotikum és szteroid adására is szükség lehet.