5071. Amatőrnek és profinak is nyújtott újat a TerraAkva börze
Tényleg lélegzetelállító pókok, kígyók, békák, hüllők, teknősök, csigák és kétéltűek között bóklászhattunk a hétvégi Terraakva börzén, ahol egy új háziállat tulajdonosai is lettünk...
Tényleg lélegzetelállító pókok, kígyók, békák, hüllők, teknősök, csigák és kétéltűek között bóklászhattunk a hétvégi Terraakva börzén, ahol egy új háziállat tulajdonosai is lettünk...
Megnéztük, hogy milyen kutyák után érdeklődtök, kerestek mostanság az interneten. Biztos befutók és meglepő vendégek a kutyafajták top 10-es listáján. Mi a tipped, kik lesznek dobogósok?
A modern ember idejében is élt még a szibériai unikornis, egy kihalt orrszarvú faj, amely legalább 39 ezer évvel ezelőttig létezett, azaz jóval tovább, mint azt eddig vélték.
A madagaszkári bikaszemes lepkét testközelből figyelhetjük meg hogyan lesz a hernyóból gyönyörű pillangó. Tarthatunk-e lepkét háziállatként?
A #adjegyötöst kihívás teljesítésével vagy pénzadományozással most a menhelyi kutyákat is lehet segíteni! A kezdeményezés mögött a Kutyaszemmel program közösségi kampánya áll, amelyhez már a sztárok közül többen is csatlakoztak.
Az elmondottak alapján sajnos még kevés az információ egy diagnózis, vagy akár csak egy differenciál diagnózis felállításához (túl sok betegség kezdődhet az említett tünetekkel: étvágytalanság, bágyadtság). Mindenképp vigye a kutyust állatorvoshoz, hogy időben segíthessen!
Akár gyulladásos, akár daganatos háttér elképzelhető. Nem kizárt a véralvadási zavar sem. Egy RTG vizsgálatra és / vagy endoszkópos vizsgálatra szükség lehet az ok kiderítésére, valamint a véralvadás vizsgálata is hasznos lehet. Javaslom keresse fel állatorvosát, hogy mihamarabb kiderüljön, mi okozza a véres váladékozást.
Miután a tüsszögés már 2 hete tart, a legjobb, ha felkeresik az állatorvosukat, mert a krónikussá váló betegségek kezelése házilagos módon nem igazán vezet eredményre, ráadásul minél később kap az állat megfelelő kezelést, annál kisebb a végleges és teljes gyógyulás esélye.
Lehet, hogy a tavasz közeledtével a szaporodási ciklushoz köthető a viselkedés. Ilyenkor az öklendezéssel, úgynevezett begytej is "érkezik", amit az egyedül tartott madárkák látványosan elkenegetnek a kalitban lévő tükrön. Természetesen lehet a tünet betegség jele is, például begyhuruté. Ez esetben állatorvos fogja antibiotikummal kezelni.
Valószínűleg vitaminhiánya van, amit a nem megfelelő táplálás okozhat. Célszerű lenne prémium minőségi kutyatáppal etetni, amely tartalmazza minden életkorban a megfelelő ásványi anyag szükségletet. Ha ez nem megoldható, akkor adjon neki kalcium és multivitamin tablettát táplálékkiegészítőként. Azonban célszerű lenne állatorvosnak is megmutatni, mert pontos diagnózist látatlanban nem tudok felállítani, ezért javaslatom is csak egy alternatíva.