5076. A tengeri teknősök minden fajában találtak mikroműanyagot
A tengeri teknősök minden fajában találtak mikroműanyagot a kutatók, akik két óceán és egy tenger mind a hét faját, több mint száz egyedet vizsgáltak meg - írta a Phys.org.
A tengeri teknősök minden fajában találtak mikroműanyagot a kutatók, akik két óceán és egy tenger mind a hét faját, több mint száz egyedet vizsgáltak meg - írta a Phys.org.
Magyarországon ritkán van példa arra, hogy a vidéki menhelyek komolyabb anyagi támogatásban részesülnek. Nyáron indult el a Cofidis Magyarország Kutyaszemmel programja, mely egyaránt támogatja a gazdás és a menhelyen élő kutyákat, valamint a menhelyeket. Idén a közösségi adományozással együtt több, mint 7 millió forint gyűlt össze a menhelyi kutyák megsegítésére.
Nem csak a gyerekek számára nagy öröm a hóesése, kutyáink, macskáink, sőt még akár a vadászgörény is hasonlóan örülnek a fehér hótakarónak. Videó és néhány hasznos tanács!
Drónnal készült lélegzetelállító videofelvételt tett közzé a világhálón a napokban egy videós, amelyen több száz szarvasból álló menekülő csapat látható. Mivel a vad nappal általában nem mozog, a mostani menekülésre valószínű, hogy a drón okozta emberi zavarás késztette a csapatot.
Bécs a legélhetőbb város – ezt gondolhatják az osztrák főváros körüli erdőben élő rókák is, ugyanis egyre többször jelennek meg Bécs belterületein is. Az utóbbi öt évben összesen 1.100 alkalommal tűntek fel a város egyes pontjain.
Azt kérdezi, mire számíthat? Bármire. Meg annak az ellenkezőjére is. Szerintem a fő probléma az, hogy csak tüneti diagnózis született, nem pedig oktani. Mitől volt (van) a tüdőgyulladása? Talán ezt kellene kideríteni, hátha akkor eredményesebb lehetne a kezelése.
Kedves Gazdi! A tengerimalac elsődleges tápláléka a széna. Fogkoptató, és szükséges az emésztéséhez. A száraz faág nem jó és a száraz kenyér sem. Valószínűleg rossz szokásként vette fel. Ha rosthiány alakul ki a malacnál, egy idő után a szőrét is elkezdi rágni, illetve komoly emésztési problémái lesznek. Szőrtépést, szőrrágást látott nála? A széna adagját növelni kellene, folyamatosan legyen bent nála. Ha utána egy-két héten belül nem hagyja abba a ketrec rágását, ajonlott lenne állatorvossal megnézetni.
Kedves Gazdi! Az új helyre költözés és a gazdi elvesztése stressz a cicának, több hétbe is beletelhet, mire megszokja az új helyet a cica - ez persze az új gazdik hozzáállásától is függ (leginkább attól, hogy családtagnak szeretnék-e a cicát és így foglalkoznak vele, vagy csak van, azért hogy legyen...) Adjanak neki időt, két hét alatt fel kell, hogy oldódjon a cica az új helyen..
Kedves Érdeklődő, igen lehet, ha megfelelő helyen vannak: http://www.haziallat.hu/kisemlos/gondozas/nyultartas-a-kertben/4865/
Kedves Érdeklődő! Igen, valószínűleg gyulladás a probléma oka, ezért érdemes lehet kamillateával mosogatni a szemüket, emellett sok sárga zöldség-gyümölcsöt (pl. répát) is adhatnak, ami a magas A-vitamin tartalom miatt erősíti a szemek szövetét. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)