5081. Fél a kutyád a tűzijátéktól? Így nyugtasd meg
Még a távolból érkező zajokra is érzékenyen reagál a kutyád? Segítünk, hogy meg tudd nyugtatni.
Még a távolból érkező zajokra is érzékenyen reagál a kutyád? Segítünk, hogy meg tudd nyugtatni.
A Háziállat.hu magazin több mint 2 millió látogatója 2018-ban az alábbi társállatokat választotta kedvenceknek. Kutya, macska, és kisemlős toplista következik.
A szavazásban győztes gólyatöcs, egyik szép régi nevén - a székigólya, hosszú lábával és csőrével, fekete-fehér színével valóban miniatűr fehér gólyához hasonlít.
Hűvös erdeink egzotikus megjelenésű kétéltűjét, a foltos szalamandrát választotta a MME Kétéltű- és Hüllővédelmi Szakosztálya az év kétéltűjének 2019-ben. Hazánk egyik legtetszetősebb, rendkívül fotogén kétéltűjére napjainkban számos veszély leselkedik.
Rövidebb ideig élnek az elhízott kutyák, mint normális testsúlyú társaik egy brit kutatás szerint.
Szerintem szépen vissza fog nőni. Addig is érdemes odafigyelni, hogy rendesen táplálkozik-e!
Szerintem mindent megkapott rendesen. A Nobivac Lepto csak a hígítószer matricája, ott van mellette a Nobivac DHP is valahol. Szóval aggodalomra semmi ok, az ország összes állatorvosa, aki vállalja görények ellátását, tisztában van azzal, hogyan kell ellátni ezeket az állatkákat. Ha mégis aggódik, kérdezze meg bátran állatorvosát.
A tej is szerves, kémiai értelemben. Ha a szilárd táplálékra gondol, akkor azt már egész korán, akár 3-4 hetes kortól is fel lehet nekik kínálni (persze eleinte cicatejpótlóval vagy vízzel pépesítve) és szép fokozatosan rá fognak kapni. Főleg, ha majd már nem engedik szopni őket az anyjuktól. Ezt az elválasztást is fokozatosan célszerű végrehajtani, szerintem kb. 6 hetes kortól és így az egyik csökkentésével növelhető a másik táplálkozásban betöltött helye.
Nedves, friss fűtől tényleg könnyen felfúvódnak és ennek gyakran tragikus a következménye. A férgek szerintem légynyüvek, valószínűleg az elpusztult állatkát letámadták a legyek és "beköpték".
Lehetséges, hogy újra tüzel. A hormoninjekciók hatása más és más lehet egyedtől is függően. Akár előrébb is lehetne hozni az ivartalanítást... és akkor megszűnik a "tortúra" :).