5096. Buddhista jógik és kutyáik - márciusban közös séta
Közös kutyás sétára invitál a híres bhutáni jógi-láma Csung Tulku Rinpocse Magyarországi tartózkodása alatt 2019 március 21-én.
Közös kutyás sétára invitál a híres bhutáni jógi-láma Csung Tulku Rinpocse Magyarországi tartózkodása alatt 2019 március 21-én.
Az elektromos nyakörvek támogatják és felgyorsítják a kutya képzését. A modern módszer sikeresen alkalmazható mind hagyományos, mind szakmai kutyaképzés során. Mi alapján kell kiválasztani a legmegfelelőbb elektromos kiképző nyakörvet és hogyan kell helyesen használni?
Néhány éve a sünöknek is készítenek helyet hét bécsi temetőben. A 2015-ben indított sünvédelmi program keretében ugyanis külön téli szállásokat hoznak létre nekik, hogy legyen hol áttelelniük.
Közeledik február 14-e, Bálint napja, segítsünk azoknak a kisállatoknak, akik ezen a napon nem lehetnek szerető gazdák mellett!
Megszületett a vakvezető kutyák legújabb generációja. Emese és Kitti együtt segítették világra a 6 testvért. Latte és Legenda a két édes labrador kölyök bemutatkozik.
A leírás alapján az anyatacskónak emlőgyulladása van. Az életben maradt négy kiskutya nem tudja az anya emlőiben termelődött összes tejet kiszopni, így jelentős mennyiségű tej pang a tejutakban, ami kedvez az emlőgyulladás kialakulásának. Azt tanácsolom, hogy mérd meg az anya testhőmérsékletét (végbélbe helyezett gyorshőmérő), ha lázas (39°C fölötti végbélben mért testhőmérséklet), a kölyköket vedd el tőle és mesterségesen tápláld őket, az anyát pedig mielőbb vidd el az állatorvosodhoz, mert a gyulladásos emlőben termelődő tejtől a kiskutyák megbetegedhetnek. Ha nincs az anyának láza, akkor a szoptatásnál figyelj oda, hogy a kölykök minden emlőt egyformán szopjanak ki. Az anya hőmérsékletét naponta kétszer mérd.
Talán hasmenése van? Talán a bűzmirigye váladékozik ennyire? Esetleg valamiféle gyulladás/tályogosodás lehet e tünet oka? Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!
Ha vicces akarnék lenni, azt mondhatnám, hogy előbb-utóbb úgyis elfogynak a békák és akkor el sem kell űzni őket. Békaűző módszert sajnos nem ismerek. Talán egy gólya... bár az is megeszi őket. Egyébként a békaevészet csak akkor jelent problémát, ha esetleg varangyot eszik a kutyus, merthogy ennek bőrében irritáló anyagokat tartalmazó mirigyek találhatók. Nyálzást, esetleg hányást okozhatnak. Szerintem.
A kórkép neve elhúzódó involúció. Ajánlatos orvoshoz fordulni, ultrahangvizsgálat sem árt. Gyógyszeresen kezelhető, de ha elhanyagolják, rámehet esetleg a kutya tenyészérteke is.
Jó lenne tudni, hány éves most a kutyus és milyen jellegű a rángás, stb. Egy állatorvosi vizsgálattal lehetne bármit is mondani a problémával kapcsolatban, hisz rengeteg dolog okozhat ilyen tünetet. (Fájdalmas csont, ízületi, izombetegség, idegrendszeri probléma, beidegzési zavar, fáradtság, stb.) Szerintem mutassák meg a kutyust állatorvosnak.