5096. Buddhista jógik és kutyáik - márciusban közös séta
Közös kutyás sétára invitál a híres bhutáni jógi-láma Csung Tulku Rinpocse Magyarországi tartózkodása alatt 2019 március 21-én.
Közös kutyás sétára invitál a híres bhutáni jógi-láma Csung Tulku Rinpocse Magyarországi tartózkodása alatt 2019 március 21-én.
Az elektromos nyakörvek támogatják és felgyorsítják a kutya képzését. A modern módszer sikeresen alkalmazható mind hagyományos, mind szakmai kutyaképzés során. Mi alapján kell kiválasztani a legmegfelelőbb elektromos kiképző nyakörvet és hogyan kell helyesen használni?
Néhány éve a sünöknek is készítenek helyet hét bécsi temetőben. A 2015-ben indított sünvédelmi program keretében ugyanis külön téli szállásokat hoznak létre nekik, hogy legyen hol áttelelniük.
Közeledik február 14-e, Bálint napja, segítsünk azoknak a kisállatoknak, akik ezen a napon nem lehetnek szerető gazdák mellett!
Megszületett a vakvezető kutyák legújabb generációja. Emese és Kitti együtt segítették világra a 6 testvért. Latte és Legenda a két édes labrador kölyök bemutatkozik.
A kérdés, hogy a kutyánknak nyers vagy főtt tojást adjunk, legtöbbször vitába torkollik. A kutyák a tojást főve, vagy korlátozott mennyiségben nyersen is fogyaszthatnak. Nyers tojás fogyasztásának legfőbb veszélye a biotin elégtelenség és a szalmonella. Biotin elégtelenésg és szalmonella fertőzés veszélye miatt, a kutyáknak nem ajánlott nyers tojás fogyasztása. A főtt tojás ugyanolyan előnyös fehérje forrás, de nem veszélyezteti a kutya egészségét. Bővebben: A tojás beiktatása a kutya étrendjébe
A hullámospapagájok korára leginkább a csőr feletti viaszbőr színéről állapotából lehet következtetni. A fiataloké leginkább rózsaszín árnyalatú, a kifejezetten idős madaraké gyűrődött, deformálódott lehet. Az ilyen kor megállapításra nem éppen alkalmas a fénykép, de színeződésekből arra lehet következtetni, hogy a madarak feltehetően ivarérettek. De ennél közelebbi kormeghatározást ennyiből nem lehet adni.
Hedves Hölgyem/ Uram! Nagyon sajnálom ami a kisnyuszival történt. Személy szerint nem gondolom, hogy az eper lett volna a halál okozója. Főleg ha keveset kapott. Ha az új takarmány a hiba, akkor inkább fel lett volna a nyuszika puffadva. Viszont sajnos a halál okát csakis egy boncolás tudta volna megállapítani. Ilyen jellegű vizsgálatokat általában a Nebih szokott végezni a Tábornok utcában. Még egyszer nagyon sajnálom, kitartást kívánok a gazdiknak Üdvözlettel Meier Krisztina
Kedves Kérdező! A feltett kérdésekre nem könnyű jót válaszolni! Az, hogy az első herélési próbálkozásnál az történt, ami történt, így önmagában nem jelent semmit, már csak azért sem, mert nem tudjuk, hogy miért is alakult ki a leírt reakció az altatáskor. Nem tudjuk, hogy ennél az altatásnál tényleg minden rendben volt-e, és esetleg nem azért alakult-e ki a tapasztalt reakció, mert esetleg valami nem stimmelt az altatással? Könnyen lehet, hogy egy ismételt próbálkozásnál, nagyon odafigyelve az altatás apró részleteire, esetleg nem is lenne semmi gond vele. Főleg, ha más altatóval, vagy altatási módszerrel próbálkozna az állatorvos kolléga (pl. gázos altatógéppel). Ez azért fontos kérdés, mert a műtétnek nem igazán van jó alternatívája. Létezik ugyan egy implantátum, ami hosszú időre hormonálisan elnyomja az ivari működést a kanokban (kandúrokban), de ezt alapvetően kutyák számára hozták forgalomba, és a macskákon való használat ún. of label használat (vagyis csak saját felelősségre történhet).
Ez egy tályog. Naponta kétszer le kell fertőtleníteni Betadinnal. Néhány nap alatt be fog gyógyulni.