5116. Dinoszauruszok világát idéző ritka agáma a debreceni állatkert új jövevénye
Szavannaterráriummal bővült a debreceni állatkert, ahol az érdeklődők egzotikus gyíkfajokat ismerhetnek meg - közölte a nagyerdei kultúrpark igazgatója.
Szavannaterráriummal bővült a debreceni állatkert, ahol az érdeklődők egzotikus gyíkfajokat ismerhetnek meg - közölte a nagyerdei kultúrpark igazgatója.
Új szopornyica vírus jelent meg és sorra szedi áldozatait a kutyák között - terjed a hír a közösségi médiában. Megkérdeztük Dr. Háziállat szakértőnket, Dr. Horváth László állatorvost, mit gondol a kialakult helyzetről.
Az üzlet alkalmazottja a hatósági próbavásárlás során állatorvosi vény nélkül kiadott egy, az emberi egészség szempontjából kritikusan fontos antibiotikumot tartalmazó készítményt. A patikával szemben eljárást indított a Nébih.
Új feketególya-pár foglalta el kedden azt a bekamerázott fészket a Gemencben, ahol eddig a legidősebb ismert fekete gólya fészkelt párjával - közölte a Gemenc Zrt. az MTI-vel.
Ahol kisgyerekek és háziállatok élnek egy háztartásban, megérdemelnének egy olyan eszközt, ami egyszerre porszívóz, felmos és eltünteti az állatszőrt is. Mindezt könnyen és gyorsan. Vezeték nélküli porszívót teszteltünk!
3 hónapos kiscica már eheti a felnőtt macska étrendjét, leszámítva a csontot,naponta 3-4 alkalommal főétkezésként, mellette adható tejtermék, tehéntúró, olajos hal és felvágottak. Ha a házi koszt nem megoldható a cica korának megfelelő száraz, vagy nedves tápok etetése javasolt.
Lehet, hogy kankutyája tapasztalatlan. Nem írja volt-e korábban fedezése, esetleg a pénisz kiöltése lehet neki fájdalmas. Tudni kellene, hogy a szuka a ciklus melyik pontján van.
Nem igaz, hogy a mopszok nem tudnak természetes úton szülni, sok mopszot ismerek, akinél nem volt szükség császármetszésre. mindazonáltal császármetszésre is kerülhet sor, ennek nem feltétlenül oka a kölykök mérete, egyéb tényezők miatt is sor kerülhet erre a beavatkozásra.
Általában sikeresen össze lehet szoktatni őket,csak sok-sok türelem kell hozzá.
Mivel a fajtát elsősorban díszes farktollazatáért tenyésztik, így az olyan küllemi jegyek, mint forma, testméret fontosabb szempont a tenyésztésükben, mint a szín. Vagyis, akár vérfrissítés során, akár a felmenők vegyes színű állományban tartását követően öröklődhettek olyan recesszív gének, melyek más színű utódokat eredményeznek, mint a szülők. Csak példának. Mi a hosszúfarkú díszbaromfik közül a yokohamát tenyésztjük, amelynek az onagadorival ellentétben csak két színváltozata létezik. Bár a fehér még viszonylag új szín, mégis rendszeresen felbukkan két un. vörös-nyerges párosításában, akkor is, ha több generáción keresztül kimaradt a felmenők közül.