5126. Rágcsálók világa: állatbarát rendezvény plüssállatokkal
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Az idei Húsvét állatkerti sztárja biztosan az egy héttel ezelőtt született feketeorró kisbárány Debrecenben. Az elragadó kis jerke vidám, kíváncsi és jókedvűen ugrál. Szülei társaságában már látható a kifutójukban.
Vannak, akik a péntek estét pihenéssel töltik, vannak, akik bulizni mennek, és vagyunk mi, a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület tagjai, akik reflektorral, hőkamerával, elemlámpákkal a kezünkben a bokrok között, éjfélkor tengerimalacokat keresgélünk.
Ha megkérdezik tőlünk, hogy melyik a legszebb madár a Földön, nem valószínű, hogy a tyúk egyátalán eszünkbe jutna. Ezen a negatív előitéleten változtatna két olasz fotós az alábbi mesteri fotósorozatával. Tyúkok a reflektorfényben!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
A vemhesség kutya esetében 58-62 nap. A félidős vemhesség már nagy biztonsággal megállapítható ultrahangvizsgálat segítségével. Forduljon állatorvoshoz!
Bár nem fiatal, de azért lemondani még nem kell róla. A szemére használható antibiotikumos szemcseppet vagy kenőcsöt állatorvos tudna felírni vagy adni, és ha elviszik, akkor vizsgálat után a betegségének megfelelő kezelést is kaphat.
A HD a csípő dysplasia, az ED a könyök dysplasia röntgenszűrést jelenti. Ezekhez a röntgenekhez be kell bódítani a kutyát.
Mivel semmiféle tipikus tünet nincs a hörcsögnél (rágcsálóknál a legtöbb betegség általános tünetei ezek) ezért a leírtak alapján tanácsot sem tudok adni. Alaposabbb szakszerű vizsgálattal lehetne kideríteni, hogy van-e valamiféle betegsége az állatnak, ehhez viszont el kell vinni állatorvoshoz.
A harapások legnagyobb veszélye a fertőzés (a szájüregben található baktériumok miatt), ami a megharapott állat életébe is kerülhet! Ezt nagyon komolyan kell venni, főleg húsevők (mint a görény is) harapása esetén. Célszerű ezért mihamarabb állatorvoshoz vinni az állatot, aki antibiotikumos kezelésben fogja részesíti.