5126. Rágcsálók világa: állatbarát rendezvény plüssállatokkal
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Az idei Húsvét állatkerti sztárja biztosan az egy héttel ezelőtt született feketeorró kisbárány Debrecenben. Az elragadó kis jerke vidám, kíváncsi és jókedvűen ugrál. Szülei társaságában már látható a kifutójukban.
Vannak, akik a péntek estét pihenéssel töltik, vannak, akik bulizni mennek, és vagyunk mi, a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület tagjai, akik reflektorral, hőkamerával, elemlámpákkal a kezünkben a bokrok között, éjfélkor tengerimalacokat keresgélünk.
Ha megkérdezik tőlünk, hogy melyik a legszebb madár a Földön, nem valószínű, hogy a tyúk egyátalán eszünkbe jutna. Ezen a negatív előitéleten változtatna két olasz fotós az alábbi mesteri fotósorozatával. Tyúkok a reflektorfényben!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
A kiskutyák szeme 10-12 nap után nyílik ki és háromhetes korukban már mozogni kezdenek az alomban.
Vizsgálat nélkül nem javasolnék semmilyen gyógyszert. Ha valóban csak egy hangszálagyulladás, akkor magától is elmúlhat, de mint embernél is fontos, hogy a megváltozott hang miatt orvoshoz forduljunk, úgy állatoknál is. az állatorvos a megfelelő gyulladáscsökkentőt fogja javasolni, ha más elváltozást nem talál.
Kedves Törpehörcsög Gazdi! Nem nagyon hiszem, hogy lenne összefüggés a két dolog között, esetleg akkor, hogyha a lakás nagyon hűvös (10-12°C körüli). Elképzelhetőbbnek tartom, hogy szimplán ilyenkor kell neki pisilni, esetleg a területét jelöli ily módon. Nem nagyon tartom valószínűnek, hogy probléma lenne a hörcsöggel. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Üdvözlöm! Mivel még a kezelő állatorvosa sem vizsgálta meg, így interneten nem fogunk tudni segíteni.
A féreghajtást általában negyedévente ajánlatos elvégezni. Nagyon fontos a féreghajtás, ugyanis többféle féreg is okozhat fertőzést a kutyának. A fertőzést okozó leggyakoribb féregfajokat a következőképpen csoportosíthatjuk:Fonálférgek : orsóféreg ( Toxocara canis ), ostorféreg ( Trichuris vulpis ), kampósféreg ( Ancylostoma caninum )Galandférgek: uborkamagképű galandféreg ( Dipylidium caninum ), egyéb galandféreg fajok ( Echinococcus, Taenia )A férgek súlyos betegséget okozhatnak a kutyánakA belső élősködők által okozott probléma súlyosságát több tényező befolyásolja. Így például a kutya kora, általános egészségi állapota, a fertőzöttség mértéke és a parazita faja is. Felnőtt állatokban csak ritkán találkozunk súlyos tünetekben megnyilvánuló fertőzöttséggel, és a megbetegedett állatok rendszerint más ok miatt legyengült immunrendszerrel rendelkeznek vagy súlyos tartási hibák állnak a háttérben.A féregfertőzöttség elsősorban a kölyökkutyák esetében jelenthet súlyos problémát. Az orsóférgesség szinte minden kölyökkutyában előfordul. Közepesen súlyos esetben a fertőzöttség növekedésben való visszamaradást, a has puffadtságát, fájdalmasságát okozza, nagy mennyiségű féreg jelenléte a bélrendszerben azonban akár bélelzáródást, a kiskutya nagyfokú gyengeségét, sőt akár idegrendszeri tüneteket is okozhat.