5126. Rágcsálók világa: állatbarát rendezvény plüssállatokkal
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Az idei Húsvét állatkerti sztárja biztosan az egy héttel ezelőtt született feketeorró kisbárány Debrecenben. Az elragadó kis jerke vidám, kíváncsi és jókedvűen ugrál. Szülei társaságában már látható a kifutójukban.
Vannak, akik a péntek estét pihenéssel töltik, vannak, akik bulizni mennek, és vagyunk mi, a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület tagjai, akik reflektorral, hőkamerával, elemlámpákkal a kezünkben a bokrok között, éjfélkor tengerimalacokat keresgélünk.
Ha megkérdezik tőlünk, hogy melyik a legszebb madár a Földön, nem valószínű, hogy a tyúk egyátalán eszünkbe jutna. Ezen a negatív előitéleten változtatna két olasz fotós az alábbi mesteri fotósorozatával. Tyúkok a reflektorfényben!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
A tengerimalacok nem azok a típusú állatok, amelyek pórázon sétáltathatók, de erre nincs is szükség, hisz ez csakis a gazdi szórakozását szolgálná és nem növelné az állatok komfortérzését, sőt inkább stresszt okozna nekik. Azt javaslom, hogy tegyék ki őket szabadon a lakásban és majd sétálnak, amerre jól esik nekik és annyit, amennyit szeretnének.
Az aranyhalak szeretik lelegelni az akváriumukban lévő vízinövényeket, ezért érdemes műnövényeket telepíteni!
A darakór az egyik legveszélyesebb betegség a halaknál, akár három nap alatt végez velük. Érdemes a Sera cég gyógyszereivel megakadályozni ezt a fertőző, végzetes betegséget!
Azt javasolnám, ha megint előfordul a jelenség, mutassa meg egy állatorvosnak. Ebben az esetben biztosan meg fogja tudni mondani, miről is lehet szó, és hogy tényleg "van-e ilyen" :). Esetleg egy jól sikerült fénykép elküldése is segíthet a megoldásban.
A fül mögötti szőrtelen terület általában normálisan is látható tengerimalacoknál. Bizonyos fokú szőrhullás is normális, ha ez túlzott mértékű és esetleg vakarózással, apró sebekkel is jár, akkor valamiféle bőrbetegségről van szó (baktériumos, gombás, parazitás, vitaminhiány). Ebben az esetben mindenképpen állatorvoshoz kellene vinni őt, mert komplex kezelést igényelhet a dolog (injekciók, fürösztés, stb.).