5126. Rágcsálók világa: állatbarát rendezvény plüssállatokkal
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Az idei Húsvét állatkerti sztárja biztosan az egy héttel ezelőtt született feketeorró kisbárány Debrecenben. Az elragadó kis jerke vidám, kíváncsi és jókedvűen ugrál. Szülei társaságában már látható a kifutójukban.
Vannak, akik a péntek estét pihenéssel töltik, vannak, akik bulizni mennek, és vagyunk mi, a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület tagjai, akik reflektorral, hőkamerával, elemlámpákkal a kezünkben a bokrok között, éjfélkor tengerimalacokat keresgélünk.
Ha megkérdezik tőlünk, hogy melyik a legszebb madár a Földön, nem valószínű, hogy a tyúk egyátalán eszünkbe jutna. Ezen a negatív előitéleten változtatna két olasz fotós az alábbi mesteri fotósorozatával. Tyúkok a reflektorfényben!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
A nyuszit könnyű megtanítani a szobatisztaságra, mert alapvetően szobatiszta állat. Ha nagy nyúltelepen tartjuk, akkor is egy helyre ürít. Így, ha először kiengedjük a nyuszit, várjuk meg, és figyeljük meg, hogy hova pisil. Akkor a kis tócsáját törölgessük fel, és oda, ahová rakta, oda tegyük az almos ládikáját. Tegyünk bele almot, (széna, forgács stb.) és tegyük bele a papír zsebkendőt, amivel feltakarítottuk a pisijét. Érezni fogja ott a saját szagát, és oda fog menni, pisilni. Persze lesznek balesetek. Ilyenkor résen kell lenni, ha a nyuszi pisilni készül, általában farolni kezd, és ha a fenekével egy biztos pontot ér, (például falat) akkor pisil. Ha ezt látjuk, tegyük bele az almos tálcájába őkelmét, és persze ha belepisil, dicsérjük meg nagyon. Olyan ez, mint a cicáknál, kutyáknál. Persze időbe telik, de 1-2 héten belül megtanítható erre. A bogyókat is oda fogja koncentrálni. Nyilván lesz olyan bogyó, amit elhagy, hiszen ez sajnos a nyuszi szokása, mert az anyák így jelölik a territóriumukat. Vagyis körbebogyózzák. Viszont erről is le lehet szoktatni, csak figyelni kell a nyuszira, és persze dicsérni nagyon sokat. :-)
Kedves gazdi! Sajnos ezt a szomszéd kutya tulajdonosával kellene megbeszélni, neki kellene megnevelni a kutyusát. A kutya ugat, hiszen kutya, de nem mindegy, hogy mikor és miért teszi. Cikkek a témában: Miért ugat meg mindenkit a kutya? >> Ha túl sokat ugat a kutya...
kedves Gazdi, elég hiányos az információ: kan vagy szuka? volt ivartalanítva? Ivarzik? Oltva, féregtlenítve volt? Vissza kellene vinni az állatorvoshoz.
Egészen biztos vagyok abban, hogy a problémájukra ilyen módon nem lehet választ, illetve megoldást találni. A legfontosabb az lenne, hogy valahogy kiderülhessen, mi okozza ezeket a tüneteket. Ha a jelenlegi kezelő orvosának nincs további gondolata, akkor a legjobb az lenne, ha keresnének egy másik kollégát, hátha neki még lennének ötletei a továbblépés irányában. Ha sikerül kideríteni, hogy mitől vannak a fájdalmas görcsök, utána lehet a megoldáson elgondolkozni.
A kép homályos.Nem látom, hogy felületes hámsérülés, vagy valóban véraláfutás -e az elváltozás? Lehet, hogy nyalogatja, mert viszket a bőre. Gyakori az allergiás bőrgyulladás ezekben a kis fehér kutyusokban. Pár hét alatt egy véraláfutás elmúlt volna. Meg kéne nézetni állatorvossal.