5126. Rágcsálók világa: állatbarát rendezvény plüssállatokkal
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Az idei Húsvét állatkerti sztárja biztosan az egy héttel ezelőtt született feketeorró kisbárány Debrecenben. Az elragadó kis jerke vidám, kíváncsi és jókedvűen ugrál. Szülei társaságában már látható a kifutójukban.
Vannak, akik a péntek estét pihenéssel töltik, vannak, akik bulizni mennek, és vagyunk mi, a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület tagjai, akik reflektorral, hőkamerával, elemlámpákkal a kezünkben a bokrok között, éjfélkor tengerimalacokat keresgélünk.
Ha megkérdezik tőlünk, hogy melyik a legszebb madár a Földön, nem valószínű, hogy a tyúk egyátalán eszünkbe jutna. Ezen a negatív előitéleten változtatna két olasz fotós az alábbi mesteri fotósorozatával. Tyúkok a reflektorfényben!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
Kedves Gazdi! A hányás és a hirtelen elgyengülés sokféle betegség tünete lehet. Nem írta meg pontosan, hogy milyen jellegű volt a hányás, illetve, hogy hányszor ismétlődött. Azt tanácsoljuk, hogy mutassa meg egy állatorvosnak a kutyát, aki vizsgálatok után megfelelő kezelésben részesíti, amennyiben szükséges. Jobb esetben csak enyhe gyomorrontás okozza a tüneteket, de előfordulhat, hogy valamilyen komolyabb fertőzés áll a háttérben.
Nem feltétlen állatorvosi (de azért megmutathatja másik kollegának is) kezelést igényel, ez inkább pszichés probléma. Meg lehet próbálni a gyógyszeres (nyugtató, gyógynövényes stb.) terápiát, de inkább viselkedéssel foglalkozó állatorvost, szakembert javasolnék.
Kedves Fanni! Ha nem szeretne újabb almot, akkor érdemes lenne ivartalanítani. A kölykök halálának sokféle oka lehetett, amit nagy eséllyel kórbonctani vizsgálattal lehetett volna megállapítani... Elképzelhető az is, amit említett, hogy nem/kevés volt a teje...
Abban, hogy a műtét nem tartott sokáig, és hogy lehetett őket hazavinni, nincs semmi különös, ez nem egy akkora nagy beavatkozás, hogy emiatt sokáig ott kellene őket tartani. Az már más kérdés, hogy a seb nem szép. Ezt mindenképpen meg kellene mutatni a műtétet végző állatorvosnak. Nem baj, ha nem volt ez megbeszélve, keressék őt meg és mutassák meg a kutyák sebét neki.
Kedves Gazdi! Macskáknál - és mint minden más állat esetében - a hasmenés kezelésének legfontosabb lépése a tüneti okok megszüntetése. A hasmenés kiváltó oka többféle lehet: bakteriális fertőzés, emésztési zavar, a vastagbél irritációja, ételallergia stb. Ha nem baktériumok okozzák a tüneteket, akkor a helyes bélműködés akár már speciális diéta és széntabletta alkalmazása mellett is helyreáll. A hasmenés okát célszerű minél hamarabb kideríteni (ebben állatorvos segít), mert elhúzódó esetben a folyadékveszteség miatt akár komolyabb következmények is felléphetnek.