5126. Rágcsálók világa: állatbarát rendezvény plüssállatokkal
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Az idei Húsvét állatkerti sztárja biztosan az egy héttel ezelőtt született feketeorró kisbárány Debrecenben. Az elragadó kis jerke vidám, kíváncsi és jókedvűen ugrál. Szülei társaságában már látható a kifutójukban.
Vannak, akik a péntek estét pihenéssel töltik, vannak, akik bulizni mennek, és vagyunk mi, a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület tagjai, akik reflektorral, hőkamerával, elemlámpákkal a kezünkben a bokrok között, éjfélkor tengerimalacokat keresgélünk.
Ha megkérdezik tőlünk, hogy melyik a legszebb madár a Földön, nem valószínű, hogy a tyúk egyátalán eszünkbe jutna. Ezen a negatív előitéleten változtatna két olasz fotós az alábbi mesteri fotósorozatával. Tyúkok a reflektorfényben!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
Ahogy Ön is említette, a madarat igen nagy trauma érte. Elveszítette korábbi otthonát, és a nagy vihar is a szabadban érte. Azt javasolnám, hogy várja meg, míg a kismadár megszokja az új otthonát, kalitkáját, környezetét, gazdáit. Ha már beilleszkedett, akkor a számára legkedvesebb csemegéjével lehet kezdeni a "szelídítést". Az első időben ne nyúljon a kalitkába, ritkábban takarítsa, és ne engedje ki a madarat! Néhány hét elteltével kezdjen közeledni hozzá. Legyen türelmes és kitartó, idővel szelíd társsá válhat a madár.
Nem tudom. Ha jól van, eszik, élénk stb., akkor nem aggódnék. Valószínűleg ilyen a hangja.
Azt honnan tudják, hogy párosodtak?
Lakásban légkondi, hideg padlókő, vizes rongyos lemosás. Hosszabb séta csak reggel, este, és árnyékban, parkokban. Kertben árnyék, műanyag kismedence, amibe belefekhet, gyakori fürösztgetés. Ha lehet, szőrnyírás.
Véleményem szerint, az Ön távolléte nem fogja megviselni a madarat. A hullámos papagájok nem tartoznak az "érzékeny" fajták közé. Ha a madarat mégis levertnek, szomorúnak találja, akkor szerezzen be mellé egy ellenkező nemű párt.