5126. Rágcsálók világa: állatbarát rendezvény plüssállatokkal
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Az idei Húsvét állatkerti sztárja biztosan az egy héttel ezelőtt született feketeorró kisbárány Debrecenben. Az elragadó kis jerke vidám, kíváncsi és jókedvűen ugrál. Szülei társaságában már látható a kifutójukban.
Vannak, akik a péntek estét pihenéssel töltik, vannak, akik bulizni mennek, és vagyunk mi, a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület tagjai, akik reflektorral, hőkamerával, elemlámpákkal a kezünkben a bokrok között, éjfélkor tengerimalacokat keresgélünk.
Ha megkérdezik tőlünk, hogy melyik a legszebb madár a Földön, nem valószínű, hogy a tyúk egyátalán eszünkbe jutna. Ezen a negatív előitéleten változtatna két olasz fotós az alábbi mesteri fotósorozatával. Tyúkok a reflektorfényben!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
A pajzsmirigy alulműködésre nem igazán jellemzőek azok a tünetek, amelyeket leírt, de gyakori helyzet az, hogy a különböző bőrbetegségek egymással keverednek, és a tapasztalható tünetek egy összeadódás eredményeképpen jelennek meg. A problémám az, hogy ha már odáig eljutott a kutya vizsgálata, hogy a pajzsmirigy probléma lehetőségére is gondoltak, akkor bizonyára átesett már alaposabb bőrgyógyászati vizsgálaton. Eben az esetben viszont jó lenne tudni, hogy a vakarózást, a háta kirágását, az erőteljes faggyúmirigy működést hogyan értékelték a diagnózis felállításakor. Jó lenne erről a kezelőorvossal alaposan konzultálni, illetve esetleg megmutatni másnak is (ha lehet, akkor pl. egy bőrgyógyászati szakrendelésen).
A tularemia nevű betegséget egy Francisella tularensis nevű baktérium okozza. A kórokozó iránt fogékonyak a különböző vadon élő rágcsálók,pockok,egér hörcsög és megbetegszik a mezei nyúl, különböző házi állatok és az ember is, viszont a patkány és az üregi nyúl ellenáll a fertőzésnek. A házi nyulak és azok változatai, beleértve a különböző törpe és óriás fajtákat az üregi nyúl (Oryctolagus cunuculus) leszármazottai, így őket sem fenyegeti ez a betegség,így nem kell őket oltani.
Sajnos a szoptató macska is újravemhesülhet. A fogamzásgátlásnak több módja van attól függően, hogy a jövőben kívánnak-e még szaporulatot. Ha nem, akkor az ivartalanítást tudom tanácsolni, amennyiben igen, úgy gyógyszeres megoldások jönnek szóba.
Igazából, ami a száján befér! A gőték teljesen ragadozó életmódot folytatnak, mindig élő eleséggel kínálja meg! Ez lehet: giliszta, ebihal, szúnyog lárva, tubifex és kishalak. A felnőtteket heti, 2-3 alkalommal etesse, fiatal korban pedig minden nap.
Ijedtükben szoktak ilyen hangokat adni.