5126. Rágcsálók világa: állatbarát rendezvény plüssállatokkal
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Az idei Húsvét állatkerti sztárja biztosan az egy héttel ezelőtt született feketeorró kisbárány Debrecenben. Az elragadó kis jerke vidám, kíváncsi és jókedvűen ugrál. Szülei társaságában már látható a kifutójukban.
Vannak, akik a péntek estét pihenéssel töltik, vannak, akik bulizni mennek, és vagyunk mi, a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület tagjai, akik reflektorral, hőkamerával, elemlámpákkal a kezünkben a bokrok között, éjfélkor tengerimalacokat keresgélünk.
Ha megkérdezik tőlünk, hogy melyik a legszebb madár a Földön, nem valószínű, hogy a tyúk egyátalán eszünkbe jutna. Ezen a negatív előitéleten változtatna két olasz fotós az alábbi mesteri fotósorozatával. Tyúkok a reflektorfényben!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
Ez kutya- és parkettafüggő. Egy kis termetű kutya, akinek rendszeresen vágva és koptatva van a körme (koptatás=eleget sétál, szaladgál!) , nem okozhat komoly károkat a parkettán. Amit még tehetsz: ahová bemehet majd a kutya, ott fedd le a parkettát szőnyeggel a lehető legnagyobb felületen.
Attól függ milyen rákról van szó (feltételezem kubai kékrákról, mivel ez a leggyakrabban akváriumban tartott rák). Általánosságban elmondható, hogy a vágott tubifexet, vörösszúnyoglárvát és a lemezes haltápot hajlandóak elfogadni, ezen felül étlapjukon bizonyos növények és egyes fajoknak - ez a kubai kékrákra is jellemző - a halak is szerepelhetnek.
Igen merész dolog volt Öntől bevállalni egy rossz körülmények között tartott mosómedve tartását. Ez az állat, ha nincs nagyon kicsi korától emberekhez szoktatva, akkor nagy eséllyel már nem is lesz szelíd (megjegyzem, ha kölyökkorától is sokat foglalkozik vele, akkor sem biztos, hogy később könnyen kezelhető lesz, főleg ivarérés után). Nehéz mit javasolni, de szerintem vegye fel a kapcsolatot mosómedvetartókkal (nincsenek sokan) vagy valamelyik állatkerttel, akiknek sokkal több gyakorlati (!!!) tapasztalatuk van ez ügyben. Addig is óvatosan kezelje az mosómedvét, mert komoly sérüléseket tud okozni! Dr Fekete Richard
Fajtától, egészségi állapottól a tenyésztő, vagy tulajdonos személyétől (korrektségétől) függ a madarak ára. Tudomásul kell venni, hogy a kakaduk, bár a legkedvesebb, legbújosabb papagájfélék, de nagyon hangosak, kellő foglalkozás híján könnyen válnak tolltépőssé, hangutánzó készségük nem olyan jó mint egy lórinak, amazonnak, netán egy jákónak. Amennyiben ezek figyelembevételével tisztességes, tenyésztői áron szeretne, egészséges fiatal madarat, akkor keressen "magánban".
Legjobb lenne rászoktatni a golyós itatóra. A vizes tál mellé kell akasztani, és amikor mellette van vagy iszik, akkor kicsit megnyomni, hogy csepegjen belőle. Ha így sem használja, akkor vastag, nehéz cseréptálat kell venni, aminek széles a talpa. Kapni kicsiben is ilyet. Lehet feljebb is tenni egy kis fa dobogóra hogy kevésbé tudja teleszórni.