5126. Rágcsálók világa: állatbarát rendezvény plüssállatokkal
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Az idei Húsvét állatkerti sztárja biztosan az egy héttel ezelőtt született feketeorró kisbárány Debrecenben. Az elragadó kis jerke vidám, kíváncsi és jókedvűen ugrál. Szülei társaságában már látható a kifutójukban.
Vannak, akik a péntek estét pihenéssel töltik, vannak, akik bulizni mennek, és vagyunk mi, a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület tagjai, akik reflektorral, hőkamerával, elemlámpákkal a kezünkben a bokrok között, éjfélkor tengerimalacokat keresgélünk.
Ha megkérdezik tőlünk, hogy melyik a legszebb madár a Földön, nem valószínű, hogy a tyúk egyátalán eszünkbe jutna. Ezen a negatív előitéleten változtatna két olasz fotós az alábbi mesteri fotósorozatával. Tyúkok a reflektorfényben!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
Igen az anya egy nap egyszer, pár percig szoptatja a kölyköket. A nyúl teje nagyon tápláló. Mikor szemet nyitnak a kölykök 10-14 naposan már rágcsálnak de nagyon fontos az anyatej is. Valószínű befogadja állatkert vagy vadas park, ott biztosan kapna szakszerű ellátást is. Én sem hagytam volna magukra őket.
Néhány szempontot figyelembe véve elkerülhető, hogy a malacka fertőző betegséget szedjen össze. Ezek közül a leggyakoribb a gomba, ami a tengerimalac lakhelyének rendszeres takarításával kivédhető. Ezen kívül a különböző általában légúti megbetegedést okozó baktériumfertőzések lehetnek veszélyesek az emberre. Ez szintén megelőzhető, ha figyelünk rá, hogy a malacot ne érje huzat, és hogy állandó szobahőmérsékleten legyen. Végül még a szalmonella fertőzést kell megemlíteni, ami nagyon ritka, csak akkor lép fel, ha nem megfelelő minőségű, romlott élelmiszert kap az állat. Emellett, ha bármilyen egyéb betegség tünetét mutatja a malacka, minden vele való érintkezés után alaposan mossunk kezet! A fentiek alapján azt gondolom, hogy kevés figyelemmel minimális a tengerimalactól elkapható betegségek veszélye.
Üdvözlöm! A képről csak az derül ki, hogy ez egy teknős. Nagyon nehéz az azonosítása, mert semmi morfológiai bélyeget nem tudok felismerni. Tóth Péter teknősszakértő segítségével, arra a következtetésre jutottunk, hogy ez egy mocsári teknős (Emys orbicularis), de megtévesztő, hogy nem pöttyös a páncélja, ami ennél a fajnál szokásos, viszont nagyon hasonlít rá! Jobb minőségű fotókkal, több nézetből biztosan meg lehet állapítani, de ez így mocsári teknősnek tűnik! A mocsári teknős egyébként nálunk védett, mint minden hüllő és kétéltű faj! Az egyetlen hazai teknősfaj, eszmei értéke: 50.000 Ft.
Nem kell erőszakkal visszaszoktatni. Majd ha fázik, bemegy...
A fül melegsége teljesen normális, de lehetne láz jele is. Az utóbbi esetben azonban bágyadt, étvágytalan lenne a cica. Tehát szerintem sincs gond.