5126. Rágcsálók világa: állatbarát rendezvény plüssállatokkal
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Az idei Húsvét állatkerti sztárja biztosan az egy héttel ezelőtt született feketeorró kisbárány Debrecenben. Az elragadó kis jerke vidám, kíváncsi és jókedvűen ugrál. Szülei társaságában már látható a kifutójukban.
Vannak, akik a péntek estét pihenéssel töltik, vannak, akik bulizni mennek, és vagyunk mi, a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület tagjai, akik reflektorral, hőkamerával, elemlámpákkal a kezünkben a bokrok között, éjfélkor tengerimalacokat keresgélünk.
Ha megkérdezik tőlünk, hogy melyik a legszebb madár a Földön, nem valószínű, hogy a tyúk egyátalán eszünkbe jutna. Ezen a negatív előitéleten változtatna két olasz fotós az alábbi mesteri fotósorozatával. Tyúkok a reflektorfényben!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
Hát az eléggé szomorú tény, hogy ilyen korban hozták el a tenyésztőtől - számtalan dolog rejtőzhet a háttérben, ami erősen befolyásoló tényező lehet. Amennyiben a beengedés hatására elmúlik a tünet, akkor milyen épeszű- mai európai - társállattartási indok szól ellene ? Mi az, amit igazán muszáj ? Kutyát, vagy ha éppen úgy tetszik- Border Collie-t - tartani sem muszáj. Ha tudják a megoldást, akkor nincs kérdés!!! Alakítsanak ki a kutyának egy megfelelő pihenő- és alvóhelyet, és engedjék be.
Kedves Habcsók! Nem a szakszerűtlen fogalmazás, hanem a pontatlan meghatározás nehezíti a pontos választ. Jó lenne tudni, hogy a "pipi" milyen madár, mennyi idős, és mióta beteg. Minthogy egy helyről jött állatokról van szó, és csak egynél van panasz, feltehetően nem fertőző betegségről van szó. A legvalószínűbb a vitaminhiány, de lehet valamilyen parazita is a háttérben. Célszerű elkülönítetten etetni és tartani, ha nem változik, állatorvosnak megmutatni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Így utólag, a részletes kórisme nélkül nem tudok kérdésére válaszolni. Forduljon bizalommal a kezelő kollégához ezzel a kérdéssel. Üdv
Kedves Állatbarát! A tengerimalacnak létfontosságú a víz, ezért folyamatosan lehetőséget kell adni rá, hogy igyon, önitató segítségével. Mivel nem ismeri a szerkezetet, elképzelhető, hogy először nem iszik belőle, ilyenkor kedvenc zöldségével be kell kenni a szopókát, amelyet megszagolva a víz kifolyik. A víztől semmi baja nem lesz. Üdvözlettel: dr. Varga József
Én azt gondolom, ez az eset jóval egyszerűbb annál, mint gondolnák. Teljesen biztos vagyok abban, hogy a kutyájuknak a gerinckopás, meszesedés miatt alakult ki a hátsó testfél bénulása. Ez egy tipikus és nagyon gyakori kórkép, a nagytestű kutyafajták és ilyen keverékek döntő többségénél ez okoz idős korukban ilyen tünetet. A gyulladásos folyamat is ennek a következménye. Ezekben az esetekben a gerincvelő összenyomatás alá kerül a csontnövedékek miatt. A gyógyulásra minimális (szinte nulla) az esély. Dupla vagy semmi alapon erős szteroidokkal lehetne próbálkozni, ez talán segít, de lehet, hogy már ez sem. Nagyon el kel gondolkozni azon, érdemes-e ebben az állapotban megtartani őt, nem lenne-e jobb békességben elaltatni? (A patkányos elgondolásuk egészen biztosan tévút, felejtsék el!)