5126. Rágcsálók világa: állatbarát rendezvény plüssállatokkal
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Hallottátok? A hétvégén nagygyűlés: mindenki ott lesz, aki a kisrágcsáló- és nyuszi tartás témakörében a segítségetekre lehet! Ott találkozunk!
Az idei Húsvét állatkerti sztárja biztosan az egy héttel ezelőtt született feketeorró kisbárány Debrecenben. Az elragadó kis jerke vidám, kíváncsi és jókedvűen ugrál. Szülei társaságában már látható a kifutójukban.
Vannak, akik a péntek estét pihenéssel töltik, vannak, akik bulizni mennek, és vagyunk mi, a Magyar Tengerimalac-védő Közhasznú Egyesület tagjai, akik reflektorral, hőkamerával, elemlámpákkal a kezünkben a bokrok között, éjfélkor tengerimalacokat keresgélünk.
Ha megkérdezik tőlünk, hogy melyik a legszebb madár a Földön, nem valószínű, hogy a tyúk egyátalán eszünkbe jutna. Ezen a negatív előitéleten változtatna két olasz fotós az alábbi mesteri fotósorozatával. Tyúkok a reflektorfényben!
A gyakran emlegetett legöregebb kutya a hagyomány szerint Bluey, aki 1939-ben halt meg 29,5 éves korában. Vajon él-e hazánkban hasonló korú kutyamatuzsálem?
Ékszerteknősök esetében a vedlés nem zajlik le olyan gyorsan, mint például kígyók esetében. Sokkal inkább jellemző, hogy elhúzódik a folyamat és nem lehet pontos időtartamot megadni. Növekvő teknősöknél szinte mindig van egy-egy szarupajzs amit éppen levedlenek. Hasonlóan ehhez, a bőr vedlése is folyamatos és általában fehéres foszlány formályában látható, amint a teknősről lóg vagy a vízben lebeg. A vedlés felnőtt korban sem szűnik meg teljesen, bár a mértéke jelentősen lassul. Egy dologra azonban érdemes odafigyelni: elsősorban szabálytalan páncélalakulás esetén a cserélődő szarupajzsok nem minden esetben válnak le. Ilyenkor alatta könnyen fertőzés indulhat meg, ami akár páncélrothadáshoz vezethet.
Üdvözlöm! Az ékszerteknős erősen ragadozó, gyakorlatilag mindenre vadászik, ami mozog. Semmilyen állatot nem javaslok vele együtt tartani, de a halakat nehezen kapják el.
Remélem mire a válasz megírtam már minden rendben van. Ilyen esetben mihamarabb állatorvoshoz kell vinni az állatot!!!
Kedves Pinky20! Nem lesz belőle baj.
T. Kérdező! Az biztos, hogy beteg az állat, de az egyetlen tünet amit leírt , a nehezített légzés..... Oka sok minden lehet: szívbetegség, tüdőgyulladás, hasvízkór, daganat stb. Kivizsgálást igényel, vigye állatorvoshoz! Üdvözlettel: ZOOÁZIS