5131. Április 15-től állatbarát hely a MOM Park
Újabb budai bevásárlóközpont nyitja meg kapuit a háziállatukkal együtt shoppingolóknak. Április 15-től a MOM Park területére is szabad a bejárás minden állatbarát látogatónak.
Újabb budai bevásárlóközpont nyitja meg kapuit a háziállatukkal együtt shoppingolóknak. Április 15-től a MOM Park területére is szabad a bejárás minden állatbarát látogatónak.
Ne csak a bájos kiskutyát lásd, amikor szerencsésnek gondolod magad és olcsó kölyökkutya hirdetésre bukkansz. Lásd meg mögötte az iszonyatos szaporító telepet és a szerencsétlen sorsú szülőket is! Ne támogasd a kutyaszaporítást!
Ugrálóvár helyett szalmavár, hordólovaglás és tehénfejés, kiscsirkék, kiskutyák és kisbárányok – így fest az ország gyerekbarát mezőgazdasági rendezvénye. Ha szereted a háziállatokat, ott a helyed 2019 május második hétvégéjén Hódmezővásárhelyen.
Bécs kedvenc pihenőhelyén a Duna-szigeten öko és olcsó módszerrel nyírják a füvet: egy birkanyáj végzi a karbantartást.
Magyar kutatók a vízi ökoszisztémák táplálékhálózati modelljeit elemezve arra keresik a választ, mely fajok halászatával milyen mértékben sérül az ökoszisztéma, vagyis melyik hal mennyire "fontos" a tengeri életközösség számára.
A jelenség teljesen normális és főleg tenyésztők körében közismert. A másik szuka kutyában a feromonok hatására a hormonrendszer olyan intenzíven beindítja az 'álvemhesség' tünetet, hogy pld. megindul a tejtermelődés. Semmi baja nem lehet sem a kicsinek, sem a PÓTmama kutyának. Inkább viselkedéstechnikailag igényel nagyobb figyelmet.: - lehetőség szerint igyekezni kell, hogy a PÓTmama ne nyomja el az IGAZImama kutyát az anyai ösztöneiben és az ezzel járó teendőiben - ne legyen a PÓTmama erősen idegen illatkörnyezetben, ha igen akkor egy kölyökkutya szagú rongy segítségével áttörölni - lehetőség szerint NE hagyni, hogy az IGAZImama kutya elhanyagolja a kölyköt - ügyes egyensúlyt kialakítani, hogy a két kutya közösen nevelje a kölyköt
A kérdéseikre a cica vizsgálata nélkül szinte semmit nem lehet mondani (de még megvizsgálva sem biztos, hogy összeáll valamilyen kép). Abszolút feltételezésként azt tudom elképzelni, hogy a tünetek oka valószínűleg az agyban van (volt), egyfajta működészavar állt be bizonyos agyi központokban. Ha a probléma még most is fennáll, mindenképpen komoly állatorvosi ellátásra van szükség!
A kutya szeparációs stressz okozta félelmét a GAZDIKnak kell megoldani és ezt a feladatot nem egy másik kutyára áthárítani. Mi van, ha az is egyedülmaradási félelelemben szenved ? A kutyának az embertársai hiányoznak amikor egyedül van, - nem egy másik kutya ! A jelenség enyhítésére az alábbi lehetőségek vannak: • fajnak megfelelő tartási körülmények • szellemi és fizikai igények kielégítése • tanítás, szoktatás • terület leszűkítése • interaktív kutyajáték • étel eldugása • Bach-virág terápia • deszenzibilizáló tréning Minnél több lehetőséget sikeresen alkalmaznak egy kutyánál, annál nagyobb az eredmény. Önöknek kell a kutya fizikai és szellemi igényeit kielégíteni, nem egy másik kutyának kiadni 'alválalkozásba' ! "Mindegy, milyen nagy a kerted, a kutyád számára nem jelent többet egy kennelnél." - Cesar Millan -
A jelenség nem rendellenes és nem viselkedési zavar. Az idősebb kandúr csupán kifejezi erejét, tapasztaltságát és tekintélyét a kicsi irányába.
Kedves Krisztián! Ajánlanám figyelmedbe a következő olvasmányokat: Fiú vagy lány - milyen nemű a törpepapagájom? Papagáj nemének megállapítása Ha nem sikerült kideríteni, írj nyugodtan és kérdésedet elküldjük egy szakértőnek is.