511. Vadludak százai tértek vissza a tatai Öreg tóhoz
A tatai Öreg tó alig 220 hektáros, melyet a hangulatos kisváros ölel. Évről-évre vadludak és sok más vízimadár faj tízezrei térnek vissza felejthetetlen élményt okozva az odalátogatóknak.
A tatai Öreg tó alig 220 hektáros, melyet a hangulatos kisváros ölel. Évről-évre vadludak és sok más vízimadár faj tízezrei térnek vissza felejthetetlen élményt okozva az odalátogatóknak.
A mikrochip, illetve az általa hordozott kód az állatok legkorszerűbb és legbiztonságosabb azonosítója, amelyet az állatorvos ültet be a kutya bőre alá.
Szeptemberben kaptunk egy öklömnyi kiskandúrt, egy aranyos vöröskét, ezzel vége lett Ketykó Mirci egyeduralmának...
Komoly döntést kellett hoznom, a deguk érdekében. Az egyiknek új gazdi kell! Mazsola lett a kiválasztott...
Ha végre van fedél a feje felett, rögtön megéhezik a galamb. Az utcai galambokból kiindulva sokan mindenevőnek gondolják, pedig épp ellenkezőleg: elég válogatós.
Használhatja, csak a problémát nem fogja megoldani ... Ha biztos a diagnózis, és mozgászavar is párosul hozzá, akkor a műtét elkerülhetetlen.
A faroktollazat néhány héten belül teljesen regenerálódik. A kaliton kívüli röptetés célszerűbb akkor próbálni, ha már szelíd a madár, illetve ha mégis kirepül nem kell eröltetni a befogását, hátha magától visszamegy. A papagájok befogása legegyszerűbb lesötétített helyiségben, törölközővel leborítva, kesztyűvel határozott megfogással, de legjobb erre a célre rendszeresített hálóval.
Egészen biztos, hogy ez a helyzet a kutyát is zavarja és nem esik jól neki, ezért érthető, hogy így viselkedik. A megoldással kapcsolatban azonban arra hívnám fel a figyelmét, hogy a műtétet most még nem kellene elhamarkodni. Javaslom, olvassa el azt, amit a következő ezzel a témával kapcsolatos linken talál: http://www.hungarovet.com/?p=1442
Ez nem deviáns viselkedés, számtalanszor előfordult nálam is. Emiatt nem kell aggódnia.
Ha Ön állatorvos és sikerült megálapítania a macskája idegbetegségét akkor miért tesz itt fel kérdést ? A leírt tünetek alapján én nem minősíteném a macskát idegbetegnek. Az állat adatainak és atartási körülményeinek ismeretében, a tünetek megfigyelését követően lehet kideríteni a jelenség kiváltó okait, majd ezt követően a kezelésre, terápiára tanácsokat, tippeket adni.