5151. Az ember génjeitől is függ, hogy kutyatulajdonos lesz-e
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Ha egy kisállat megbetegszik vagy valamilyen tünetet mutat, sok gazdi figyelmen kívül hagyja a megfelelő gyógykezelést és ellátást, és az interneten található, sokszor téves információkra hagyatkozik, illetve rossz berögződéseket követ.
Búvárok megkezdték a ciprusi tengervizekben elszaporodott tűzhalak szervezett kiirtását, a térségben nem őshonos faj ugyanis nemcsak a Földközi-tenger biodiverzitását fenyegeti, mérge az emberekre is veszélyes.
Több mint 4400 hüllőt mentettek meg, valamint tucatnyi bűnözőt őrizetbe vettek egy illegális vadkereskedelem elleni nemzetközi akció keretében - közölte az európai uniós rendőrségi együttműködési szervezet (Europol).
Az éghajlatváltozás is szerepet játszott több ezer kontyos lunda pusztulásában Alaszka partjainál - állapították meg a kutatók, akik szerint a tengeri madarak éhen haltak, amikor a táplálékukat jelentő halak északra úsztak a melegedő óceánvíz elől.
Azt, hogy milyen kórokozó okozhatta a betegséget, csak laboratóriumi vagy boncolásos vizsgálattal lehetne pontosan megmondani. Valószínűleg baktériumos és/vagy gombás betegségről lehet szó. Ilyen betegségeknél a megelőzés a legfontosabb, hiszen a kezelés nehézkes és nem biztos, hogy teljes sikert lehet elérni. A legfontosabb a teljes környezeti higiénia, a rendszeres tisztítás (eleségmaradék ne maradjon!), időnként fertőtlenítés, nagyon jó minőségű eleség adása, hiszen ezzel is bevihetők kórokozók. Az állatsűrűség sem lehet túlzott, és ha új állat érkezik, azt mindenképpen karanténba kell helyezni, kb. 2 hétre. Bármiféle tünet jelntkezésekor azonnal szakemberhez kell fordulni!
Pedig nagy a valószínűsége annak, hogy a halak megfáztak! Ilyenkor az úszóhólyagjuk nem megfelelően működik, az akvárium vizét fel kell fűteni!
Hát erre sajnos nincs garancia és én ezt nem tudom megmondani. Ami biztos, hogy a papagájok magas intelligenciával, fejlett szociális érzékenységgel rendelkező társas lények! Ez azt jelenti, hogy párválasztásnál fontos náluk a szimpátia, a megszokás, mondhatni hasonlóan, mint az embereknél. Szerintem fokozatosan kellene őket összeszoktatni, először csak egymás mellett lévő ketrecben tartani őket, majd közös röptetés a szobában, és közben meg kell figyelni a viselkedésüket.
Sajnos a kérdés megválaszolásához nem áll rendelkezésemre elegendő adat! Fajtól függ az elkülönítés; vannak fajok, amelyeket nem szabad elkülöníteni.
Próbálják meg a Korvimin arthro nevű készítményt, állatpatikákban kapható. Ezenkívül a fül leukoplasttal történő "felragasztása", mintegy merevítő sínbe tétele sokat segíthet.