5151. Az ember génjeitől is függ, hogy kutyatulajdonos lesz-e
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Ha egy kisállat megbetegszik vagy valamilyen tünetet mutat, sok gazdi figyelmen kívül hagyja a megfelelő gyógykezelést és ellátást, és az interneten található, sokszor téves információkra hagyatkozik, illetve rossz berögződéseket követ.
Búvárok megkezdték a ciprusi tengervizekben elszaporodott tűzhalak szervezett kiirtását, a térségben nem őshonos faj ugyanis nemcsak a Földközi-tenger biodiverzitását fenyegeti, mérge az emberekre is veszélyes.
Több mint 4400 hüllőt mentettek meg, valamint tucatnyi bűnözőt őrizetbe vettek egy illegális vadkereskedelem elleni nemzetközi akció keretében - közölte az európai uniós rendőrségi együttműködési szervezet (Europol).
Az éghajlatváltozás is szerepet játszott több ezer kontyos lunda pusztulásában Alaszka partjainál - állapították meg a kutatók, akik szerint a tengeri madarak éhen haltak, amikor a táplálékukat jelentő halak északra úsztak a melegedő óceánvíz elől.
Maláj tornyoscsigaA háza színezete csíkos, hosszúkás csúcsban végződik, és teljesen zárható. Az egyik legjobb algaevő és koszeltávolítók, mivel ormányos szájukkal könnyedén hozzájutnak az ennivalóhoz, bárhol is legye az, csak nagyon ritkán tesz kárt a növényekben. Ha kevés a táplálék az aljzatba fúrják magukat, így segítenek az aljzat szellőztetésében is. A kúpos csigák váltivarúak, így önmagukat is meg tudják termékenyíteni, elevenszülők, 2-3 hetente 3-4 kicsit hoznak a világra. A csigák a megtermékenyített tojásaikat egyfajta szülőzacskóban tartják, és a megtermékenyítés után kb. 10 nappal jönnek világra a kis csigák. A fiatal kúpos csigák a vízfelszínen lebegve kutatnak élelem után. Ekkor még olyan kicsik, hogy fent tartja őket a vízfelhajtóereje. A házuk kemény, mivel kivonják az ásványi anyagokat az aljzatból. Nappal rejtőzködő életet él többnyire az aljzatban fúrja magát, vagy az aljzaton vannak, éjszaka viszont felmásznak, ekkor lehet őket megfigyelni a felszín közelében. A megfelelő tartási körülményeket sok kis csigával hálálják meg, 2-3 hetente akár 3-4 kicsit is szülhetnek, jól lehet a szaporodását kontrollálni. Jó vízminőséget igényel. 24-28°C-os vízben érzi magát a legjobban. A víznek nem kell túl lágynak lennie, mivel a háza lyukacsossá válik. A sérülésveszély miatt nem lehet a vízben éles vagy durva kő. Igényes a víz minőségére, rossz minőségű vízben a felszínre jöhetnek, vagy tömegesen elpusztulhatnak.
Kedves Timi! A szoptatás két hétig tart, ekkor a kisnyulak már megpróbálnak szilárd táplálékot is fogyasztani. A harmadik héttől előmerészkednek a fészekből. Kisnyuszik táplálása >> Mivel és hogyan etessük a nyulat? >> Zöldség, gyümölcs, fűszernövény - Mit ehet a nyúl? >>
Adagolásnak megfelelő az 1g/1l ivóvíz legalább 5 napon keresztül. Érdemes lenne a teljes állományt kezelni.
Ha 2 napon belül nem ürült ki a széklettel akkor gyorsan állatorvshoz kell vinni,mert ha esetleg bélelzáródást okoz annak nagyon súlyos következménye lehet.
Nem itatnám vele az állataimat, de azt javaslom, próbálja meg felvenni a kapcsolatot az Országos Állategészségügyi intézet toxikológiai osztályával, és kikérni az ő véleményüket.