5151. Az ember génjeitől is függ, hogy kutyatulajdonos lesz-e
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Ha egy kisállat megbetegszik vagy valamilyen tünetet mutat, sok gazdi figyelmen kívül hagyja a megfelelő gyógykezelést és ellátást, és az interneten található, sokszor téves információkra hagyatkozik, illetve rossz berögződéseket követ.
Búvárok megkezdték a ciprusi tengervizekben elszaporodott tűzhalak szervezett kiirtását, a térségben nem őshonos faj ugyanis nemcsak a Földközi-tenger biodiverzitását fenyegeti, mérge az emberekre is veszélyes.
Több mint 4400 hüllőt mentettek meg, valamint tucatnyi bűnözőt őrizetbe vettek egy illegális vadkereskedelem elleni nemzetközi akció keretében - közölte az európai uniós rendőrségi együttműködési szervezet (Europol).
Az éghajlatváltozás is szerepet játszott több ezer kontyos lunda pusztulásában Alaszka partjainál - állapították meg a kutatók, akik szerint a tengeri madarak éhen haltak, amikor a táplálékukat jelentő halak északra úsztak a melegedő óceánvíz elől.
A leírásból sok minden kiderül, de vannak azért még tisztázatlan kérdések. 2 éves macskánál sok minden szóba jöhet már a háttérben. A legnagyobb baj szerintem jelenleg az, hogy még mindig nincs pontos diagnózis, és valójában nem tudni, hogy mi is a baja a cicájának. A megoldás csak az lehet, hogy el kell vinni egy olyan rendelőbe, ahol teljesen ki tudják vizsgálni (vérvétel laborra, vizelet vizsgálat, hasi ultrahang, stb...) Eközben persze közben folyamatosan kezelni is kell mindaddig tünetileg, amíg nem lesz oktani diagnózis. Azt, hogy meg fog-e gyógyulni, nem lehet megmondani.
A rózsaszín zákocska a hüvely nyálkahártyájának kitüremkedése lehet. Meg kellene mutatni állatorvosnak!
Kutyája és a hely kialakítása válogatja, … nincs egyetlen, minden helyzetre érvényes szabály. Mind a kettőnek vannak előnyei is és hátrányai is. - Ha az ágy mellett van, - kényelmesebben kezelhető az éjszaka folyamán, ha szükséges. - Ha nincs az ágy mellett, - nagyobb az esély arra, hogy hatékonyabban szokja meg a végleges helyet.
Szerintem nem depressziós a cicus. Többféle betegségnek is lehet tünete, amit Ön említett, általában a láztól szoktak szédelegni... Mindenképpen mutassa meg állatorvosnak!
Kedves Adrienn! Azt, hogy esetleg mi történt vele, csak ő tudná megmondani... Én traumás (ütés, húzdás, zúzódás) eredetűnek gondolom a problémát. Embereknek adható fájdalomcsillapítót ne adjon neki, viszont ha nem javulna vagy rosszabbodna állapota, feltétlen vigye állatorvoshoz!