5151. Az ember génjeitől is függ, hogy kutyatulajdonos lesz-e
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Az ember genetikai összetétele jelentős mértékben befolyásolja, hogy az illető kutyatulajdonossá válik-e vagy sem - derült ki svéd és brit kutatók tanulmányából.
Ha egy kisállat megbetegszik vagy valamilyen tünetet mutat, sok gazdi figyelmen kívül hagyja a megfelelő gyógykezelést és ellátást, és az interneten található, sokszor téves információkra hagyatkozik, illetve rossz berögződéseket követ.
Búvárok megkezdték a ciprusi tengervizekben elszaporodott tűzhalak szervezett kiirtását, a térségben nem őshonos faj ugyanis nemcsak a Földközi-tenger biodiverzitását fenyegeti, mérge az emberekre is veszélyes.
Több mint 4400 hüllőt mentettek meg, valamint tucatnyi bűnözőt őrizetbe vettek egy illegális vadkereskedelem elleni nemzetközi akció keretében - közölte az európai uniós rendőrségi együttműködési szervezet (Europol).
Az éghajlatváltozás is szerepet játszott több ezer kontyos lunda pusztulásában Alaszka partjainál - állapították meg a kutatók, akik szerint a tengeri madarak éhen haltak, amikor a táplálékukat jelentő halak északra úsztak a melegedő óceánvíz elől.
Szerintem mindig olyan vagy mindig pározni akar (ilyenek a férfiak :)! Mert én mindig olyannak látom :)
1. Nincsen műtét kockázat nélkül. Ez a kockázat nő a kistestű rágcsálóknál, ezért speciálisan kell altatni őket és az ébredésnél is jobban kell figyelni. Érdemes oylan helyre vinni, ahol gyakran végeznek ilyen beavatkozást. 2. Különösebb változás nem lesz a viselkedésében, maximum nem fogja zargatni a párját és nem lesznek nemi-hormonális eredetű betegségei. 3. Nem tudom, mennyibe kerül egy ilyen műtét általában, kb. 6000 Ft lehet? De ennél sokkal magasabb ár is reális!
Valószínűleg csak rá kéne pillantanom és megmondanám, mi okozhatja a duzzanatot! :) Talán gyulladásos elváltozás? Kezdődő tályog? Daganat? Korábbi sérülés maradványa? A lehetőségek korlátlanok, ezért inkább nem találgatnék. Szóval a szokásos zárósorok: meg kellene mutatni egy állatorvosnak.
A kutyának juvenilis vaginitise van, magyarul fiatalkori hüvelygyulladás. Antibiotikumos kezelés - hüvelyből bakteriológiai mintavétel után - célzottan javasolt. A kórkép általában makacs, nehezen kezelhető, de nem súlyos és az első tüzelés után megszűnik. Segíthet még a hüvely Betadine-os öblítése is, katéterrel, mélyen befecskendezve az oldatot. Ha sokszor van vizeletürítési ingere, az is lehet a hüvelygyulladástól. Ha a vizeletet nem hasüregen keresztüli punkcióval vették a hólyagból, akkor a gyulladt hüvelyből a pisi bemoshat fehérjét a vizeletvétel során, ami megtévesztő lehet.
Valószínű, hogy a teknősök kinőtték az eddigi terráriumot és most már nincs a két teknősnek elég territóriuma. A hím teknős udvarlásával csak tovább rontja a helyzetet, hiszen folyamatosan a tojó közelében van. Azt javaslom, hogy szerezzenek be egy nagyobb terráriumot, de amíg a hím lábán a sebek nem gyógyulnak meg, addig lehetőleg legyenek külön.